Fotoreportažas iš parodos „Same difference“ kultūrinėje erdvėje „POST“, Kaune

2013 m. rugpjūčio 28 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
PRO_9281

Rugpjūčio 15 d. naujoje Kauno kultūrinėje terpėje „POST“ (Laisvės al. 51a, IV a.) atidaryta jungtinė Indonezijos ir Lietuvos menininkų paroda „Same difference“ atidarymas. Atidarymą lydėjo gyvos muzikos grupės “Gluckenschaft” pasirodymas.

Kaip teigia Vaida Stepanovaitė, Globalėjant pasauliui, vis labiau vertinama tarpkultūrinė sintezė – naujoje kultūrinėje erdvėje “POST” atsivers netikėti procesai ir skatinamos naujos, iš skirtingų pasaulio taškų vertinamos, bet, kita vertus, kontekstualiai artimos patirtys.„Same difference“ nurodo skirtybių nyksmą, problemų panašėjimą bei dviprasmišką požiūrį į mus supantį emociškai aktyvų pasaulį.

Netradicinėje parodoje bus galima pamatyti skirtingų formatų darbus, atliktus įvairiausiomis technikomis. Minėtus klausimus per ekonominį ir socialinį kontekstus nagrinės šiuolaikinis menininkas iš Indonezijos Andres Busrianto. Jo video darbe, instaliacijoje bei performanse bus galima išvysti dviprasmišką kritiką politinėms valdžios struktūroms ir pokalbį apie migraciją Tolimosios Azijos gyvenimo kontekste.

Dviprasmybė butiniame ir emociniame lygmenyse atsispindės ir Ramunės Barkauskaitės nedidelio formato kompiuteriniuose koliažuose, o Dominykas Gutauskas savo kompozicijoje bei kūriniuose iš ciklo „Gauja“ taip pat naudos žaidimą žodžiais – homonimais. Tado Plūgo Vincaičio didelio formato piešinys ant sienos, atliktas subkultūriniuose visuomenės sluoksniuose dažniau sutinkama gatvės meno technika, dviprasmiškai kalbins žiūrovą per socialinę prizmę.

„Same difference“ bus pirmasis „POST“ galerijos renginys, skatinantis kultūrinius ryšius su Tolimosios Azijos šalimis, ir pranešantis apie tolimesnes intencijas plėsti bendrus žiūros taškus tarpkultūriniame kontekste.

Menininkai: Andres Busrianto, Ramunė Barkauskaitė, Tadas Plūgas Vincaitis, Dominykas Gutauskas.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 dienos

PRO_9436 PRO_9410 D6D_9825 PRO_9328 PRO_9308 PRO_9219 PRO_9182 PRO_9329 PRO_9181 PRO_9172 PRO_9170 D6D_9751 D6D_9747 D6D_9743 PRO_9203

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *