Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis ir Eri Qubo paroda „Persvarstant peizažą“ „Sodų 4“

2017 m. spalio 2 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 5 d. 18 val. projektų erdvėje „Sodų 4“ atidaroma Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis ir Eri Qubo paroda „Persvarstant peizažą“.

Realybę konstruojame pasitelkdami begalę įvairių būdų, bet tuo pačiu išlaikydami dviejų svarbių sąvokų – gamta ir kultūra – opoziciją. Vis tik galima teigti, jog tai, ką vadiname gamta, taip pat yra sukonstruota sąvoka. Mūsų racionalus protas bei turimos technologijos leidžia permąstyti būdus, kuriais įtakojame ir formuojame „natūralų“ pasaulį ar aplinkos vaizdą – ar tai būtų savaime susiformavę paviršiai (kalnai, jūros), ar žmogaus sukurti elementai (kasdieniai objektai). Vietovaizdį suvokiame kaip tyrinėjimų lauką, keliantį įvairius klausimus: Kas yra natūralu? Kas yra sukonstruota? Kaip turėtų atrodyti gamta, jei ją įtakotų tokie principai, kaip funkcionalumas ir pragmatizmas? Kaip skaitmeninių kultūrų – Youtube, ASMR video – atsiradimas įtakoja jo vaizdą?                                                                                                            

Projektų erdvėje „Sodų 4“ spalio mėnesį vykstančioje rezidencijoje pristatoma bendra trijų Berlyne susipažinusių menininkių – Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis, Eri Qubo – kūryba. Bendru projektu „Persvarstant peizažą“ jos kvestionuoja dominuojantį požiūrį į objektus ir organizmus, bei į jų tarpusavio sąveiką.

Dovilė Aleksaitė (*1983) yra menininkė iš Lietuvos, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Berlyne, kur ji taip pat studijuoja menus ir medijas Berlyno menų universitete. Jos kūryboje labai svarbus natūralių reiškinių ir žmonių sukurtų sistemų santykis. Aleksaitė kalba apie tokias opozicijas, kaip natūralus ir skaitmeninis, abstraktus ir realus, monotoniškas ir ekspresyvus, sąmoningas ir nesąmoningas. Menininkės darbai buvo rodyti Berlyno menų akademijoje, Haus der Kulturen der Welt, Berlyne, NYU German House Niujorke.

Sabrina Labis (*1990, Ciūrichas) yra šiuo metu Berlyne kurianti menininkė, ji studijavo vaizduojamąjį meną Liucerno menų ir dizaino universitete bei eksperimentinį kiną Berlyno menų universitete. Labis darbai buvo rodyti Liucerno meno muziejuje ir Videonalėje 16 meno muziejuje Bonoje. 2015–aisiais ji buvo apdovanota Liucerno menų asociacijos prizu.

Eri Qubo (*1991, Nara, Japonija) studijavo aliejinę tapybą Aalto universitete Helsinkyje ir Tama menų universitete Tokijuje bei šiuo metu studijuoja vaizduojamąjį meną Weissensee menų akademijoje Berlyne. Jos darbai kalba apie šiandieninę „realybės“ galimybę bei jos daugiasluoksniškumą.

Paroda veikia 2017 m. spalio 6–13 d.

 Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, baras „Dėvėti“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *