Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Šimtmečiui šimtas“ Šiaulių dailės galerijoje
artnews.ltGruodžio 20 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus parodos „Šimtmečiui šimtas” (portretai) atidarymas.
Parodoje, skirtoje Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui, fotomenininkas pristato 100 Lietuvos teatro, muzikos, vaizduojamojo meno, literatūros, kino, šokio kūrėjų, mados, garsių dvasininkų portretų. Šia proga išleistas ir to paties pavadinimo fotografijų albumas, į kurį sudėti visi 100 parodos portretų.
Parodą pristato „A galerija”.
Genties veidografija
Buvo laikai, kuomet visuomenę savo žvilgsniu lydėdavo, šviesdavo ir kontroliuodavo tik dievų ir šventųjų portretai. Vėliau atėjo metas didingam imperatorių ir karalių žvilgsniui, juos pakeitė demonstracijų upe plukdomi diktatorių portretai, dabar į mus nuo stendų ir ekranų žvelgia fotošopu nupudruoti nekilnojamo turto agentai, reklamos vaidilutės, verslo lyderiai ar štampuojamos priešrinkiminių agitacijų kaukių akiduobės. Taip mes šiandien susiduriame su pačiomis įvairiausiomis portretinėmis dirbtinumo, gundymo ir apgaulės strategijomis.
Kuo šiame kontekste yra ypatinga Vilniaus rotušėje pristatoma Algimanto Aleksandravičiaus Lietuvos kūrėjų portretų galerija? Joje matome ne tuos mūsų veikėjus, kurie visais įmanomais būdais veržiasi į viešumą, monetizuoja savo mimikrijas ir siekia būti matomi. Greičiau atvirkščiai. Tai namų interjerų, kūrybinių celių ir tykių studijų žmonės. Daugelis iš jų labai mažai matomi, tačiau žinomi. Tai žmonės, mūsų gyvenimus praturtinę anapusybės simbolių pasauliais. Jų sukurta meninių formų įvairovė tokia didelė, įvairi ir visa apimanti, kad nustelbia pačius autorius.
Todėl jau keliolika metų trunkančios herojiškos fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus pastangos sugrąžinti mūsų kūrėjus į viešumą klasikinių fotografijos portretų pavidalu yra reikšmingas kultūrinis įvykis.
Taip atkuriama kūrėjo asmenybės ir jo kūrinių visuma, taip du skirtingi konkretaus žmogaus ir jo fantastinių vaizdinių pasauliai trumpam sugrįžta vientisu portreto pavidalu ir verčia mus iš naujo pagalvoti apie menininko vietą visuomenėje. Juo labiau, kad šie portretai eksponuojami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio švenčių kontekste. Tai puiki proga susimąstyti apie valstybingumo ir kultūros, kūrybos ir laisvės, individo ir visuomenės santykius.
Daugiau skaitykite: http://8diena.lt/2018/04/09/virginijus-kincinaitis-genties-veidografija/
A. Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medalio, Nyderlandų „Orange-Nassau Riterio ordino” kavalierius, 2003 m. pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso „Fujifilm Euro Press 2003″ pagrindinis prizas), 2011 m. – geriausias Baltijos šalių portretistas.
Daugiau apie autorių: http://www.algisphoto.lt/
Paroda veiks iki 2019 m. sausio 17 d.