• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.
2017    06    27

11-oji Kauno bienalė YRA IR NĖRA: paminklo [ne]galimybės klausimas

artnews.lt

Romualdas_Pozerskis_1989-02-10. Restoration_of_Freedom_monument

Kas yra paminklas, koks, kada, kodėl, jis galėtų būti ar nebūti? Šiuos klausimus nuo šių metų rugsėjo kels 11-oji Kauno bienalė „Yra ir nėra“. Oponuodama populistinei griovimo-statymo praktikai ir konservatyviam tradicionalizmui, vyraujantiems įamžinant kolektyvinę atmintį Lietuvoje, Bienalė skatins kitokias, šiuolaikiškas, konceptualias paminklinimo idėjas ir strategijas. Kauno bienalės paroda šį kartą vyks miesto viešosiose erdvėse. 11-osios bienalės kuratorė menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė pakvietė menininkus iš Lietuvos, Vokietijos, Slovėnijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Olandijos, Pietų Afrikos ir Lenkijos sukurti kūrinius specialiai Kauno miestui. Šią mieste pasklidusią ekspoziciją lydės trys parodos Paveikslų galerijoje. “Ateini ar išeini” (kuratorė Laima Kreivytė) sieks parodyti, ką Lietuvos menininkai veikė su esamais, buvusiais ir galimais paminklais per pastaruosius porą dešimtmečių. „Iš ko padaryti paminklai“ (kuratorius Udi Edelman) pateiks įvairių šalių menininkų video filmų apie paminklus kolekciją. Taip pat pirmą kartą Lietuvoje bus rodomas Sophie Calle, vienos iš žinomiausių ir svarbiausių šiuo metu kuriančių konceptualių menininkių, kūrinys. Rugsėjo 16-17 d.d. vyks viešos paskaitos ir diskusijos paminklo tema (kuratorė dr. Rasa Antanavičiūtė), kuriose pakviesti dalyvauti žymūs menininkai ir teoretikai, tarp jų James E. Young, Jochen Gerz, Horst Hoheisel ir kiti.

YRA IR NĖRA menininkai: Adina, Manca Bajec, Karolina Freino, Allard van Hoorn, Jenny Kagan, Horst Hoheisel ir Andreas Knitz, Jonas Oškinis ir Raimundas Krukonis, Juozas Laivys, Dainius Liškevičius, Anton Lukoszevieze, Philip Miller, Tatzu Nishi, Paulina Pukytė, Juozas Zikaras. Svečias: Sophie Calle

Informacija lankytojams:

Kauno bienalė veiks: 2017 m. rugsėjo 15 – lapkričio 30 dienomis

11-osios Kauno Bienalės YRA IR NĖRA atidarymas: 2017 m. rugsėjo 15 d. 18 val. / Vienybės aikštė Kaune

Parodų ATEINI IR IŠEINI bei IŠ KO PADARYTI PAMINKLAI atidarymas: 2017 m. rugsėjo 16 d. 18 val. / Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, Donelaičio g. 16, Kaune

Pranešimai ir diskusijos: GINČYTINA ATMINTIS – GINČYTINOS ERDVĖS / 2017 m. rugsėjo 16 – 17 d. / VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (Putvinskio g. 23, Kaunas).  Pranešėjai ir diskutantai: prof. James E. Young, dr. Horst Hoheisel ir Andreas Knitz, Jochen Gerz, dr. Matthew Rampley, Manca Bajec, dr. Rasa Antanavičiūtė, dr. Giedrė Jankevičiūtė, dr. Giedrė Mickūnaitė ir kt.

Vietos:

Paroda YRA IR NĖRA (kuratorė Paulina Pukytė) veiks viešosiose erdvėse, lankymas pagal specialų žemėlapį-gidą, kurį rasite bienalės būstinėje, įvairiose Kauno vietose ir mobiliųjų programėlių parduotuvėje. Darbo valandos: kai kurie kūriniai turi individualų darbo laiką, pažymėtą bienalės giduose.

Registracija į ekskursiją su gidu (grafikas bus paskelbtas rugsėjo 1 d.): www.bienale.lt, e-paštu: neringa@biennial.lt, arba būstinėje.

11-osios Kauno bienalės būstinė: Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJA / Donelaičio g. 16, Kaunas.

Darbo valandos: II-VII 11 – 19 val.

Bienalės parodos Kauno paveikslų galerijoje:

Sophie Calle, DETACHMENT (Atsitraukimas). Bendradarbiaujant su Ringier Collection (Šveicarija). 

ATEINI AR IŠEINI (kuratorė Laima Kreivytė). Menininkai bus paskelbti vėliau.

IŠ KO PADARYTI PAMINKLAI. Tarptautinė video programa (kuratorius Udi Edelman, Izraelis). Menininkai: Yochai Avrahami, Mark Clare, Ruben Woodin Dechamps and Oscar Hudson, Effi and Amir, Karolina Freino, Plattform Geschichtspolitik (Eduard Freudmann, Chris Gangl, Tatiana Kai-Browne), Christian Jankowski, Uri Katzenstein, Tali Keren and Alex Stranda, Kristina Norman, Kamila Szejnoch, Julia Turbahn and Tal Alperstein, Artur Żmijewski ir kiti.

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė

Informaciniai parteriai: LRT, 15 min, Kauno diena