„Nuo idėjos iki reprodukcijos“ – naujas projektas J. Meko centre

2008 m. gruodžio 16 d., Antradienis
Straipsnio autorius: Boris Symulevič

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), bendradarbiaudama su Jono Meko vizualiųjų menų centru Vilniuje pradeda konceptualių parodų-projektų ciklą, aktualizuodama tarpdiscipliniškumo mene sampratą.

Šį sociokonceptualų projektą gruodžio 18 dieną, 19 val. pradės LTMKS tęstinių performansų projektas „Nuo  idėjos iki iliustracijos“ ir Lietuvos performanso klasikų Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio kuruojamas lietuviškų performansų archyvinės medžiagos projektas „performa.doc“.

2009 metų rudenį duris atvers mobilus Depo muziejus, sumanytas kaip demokratiškenė interaktyvi Nacionalinio muziejaus alternatyva. Muziejus ne tik kaups kūrinių fondą, bet ir rūpinsis viešaisiais ryšiais, muziejaus akcininkų – menininkų kūrybos sklaida, nuomos kūrinius parodoms ir pan.

Nuo sausio 8 d. iki vasario 5 d. ketvirtadieniais Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir Jono Meko vizualiųjų menų centras pristatys penkias autorines video menininkų kūrybos peržiūras, pavadintas „Video ekranu“.

Pagrindinis projektas „Nuo idėjos iki reprodukcijos“ (Niir) aprėps žinomų tarpdisciplininį meną, šiuolaikinę muziką, performansus ir literatūrą kuriančių menininkų – Dainiaus Liškevičiaus, Evaldo Janso, Rolando Rastausko, Andriaus Kviliūno, Karolio Jankaus, Jono Zagorsko, Aurelijos Maknytės, Kęstučio Šapokos, curaredg – ir menininkų grupių „SODA“, „Modestas ir Laura“ kūrybos sferos skalę.

Ji driekiasi nuo diskusijos su klasikinio meno kanonais, vartotojiškos, masinės kultūros kritikos, institucinio meno, iki vaizdo, garso, kalbos kūniškumo ir (pa)sąmonės kontekstuose tyrinėjimų. Šis projektas savitai reinterpretuoja fluxus tradicijas ir kartu kritiškai simuliuoja populiariąją kultūrą, kuria interaktyvią diskusinę erdvę ir formuoja improvizuotą demokratišką muziejų.

Performansas bus traktuojamas ne kaip griežtas meninis kanonas, bet kaip atspirties taškas, kur  menininkai savaip interpretuos tiek savo, tiek šiuolaikinio aktualaus meno situaciją, atliks performansus, juos dokumentuos, perdirbs ir kurs jų replikas – įkūnys, reprodukuos ar multiplikuos idėjas.

Gruodžio 18 d. 19 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre projektą pradės performansai. Nuo sausio 6 dienos JMVMC lankytojai galės išvysti  visų performansų videodokumentacijas, sekti menininkų idėjos trajektorijas, o nuo 2009 m. sausio 15 dienos ir kai kurių performansų artefaktines ir video interpretacijas, replikas, perdirbimus. Specialiai „Niir“ sukurtame bloge blogas.lt/niir autoriai  pateiks savo mintis ir komentarus.

Projekto uždarymą vasario 6 dieną vainikuos žinomo šiuolaikinės literatūros atstovo, menininko, Rolando Rastausko multimedijinis skaitymo performansas „Deguonis“.

Komentarai

 1. gud

  senokai neteko matyti aurelijos darbu intriguoja
  keistai turetu ir kviliunas tarp performeriu atrodyti
  idomi blogo ideja tik siuo metu jis letai pildosi

 2. seras

  patiko zagorskas,liskevicius,soda
  gera depo pradzia
  idomu performansu dokumentacija
  atradimas maknyte
  vidutiniskai kviliunas
  nepatiko rora
  janso nesupratau
  sapoka -nesup[ratau
  visumoj geros erdves,nebuvau buves
  lauksiu tolimesniu aprasytu ivykiu
  intriguoja perdirbiniai matyt liskevicius skris dideliu greiciu
  o soda gros sapokos tekstus
  rora trins poetus okviliunas darys manksta
  iki

 3. vejas

  daugiau tokiu parodu meko centrui linkeciau naujais metais
  susidarytu normali atsvara smc ir kitoms galerijoms
  menininkams tik geriau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *