SPOT toliau skelbia programą, kurioje patyriminės instaliacijos ir gatvės spektaklis

2022 m. gegužės 31 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šią vasarą, liepos 7-10 dienomis, Vilniuje penktąjį kartą vyks tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT, kuris toliau atskleidžia šių metų festivalio pagrindinius programos akcentus. Menų spaustuvės organizuojamas festivalis kvies patirti vienuoliką skirtingų, kūrybinių Benjamin Vandewalle instaliacijų – „Studio Cité“ bei patogiai įsitaisyti gatvėje ir stebėti nuolat kintantį miesto gyvenimą, „Electrico 28“ komandos kuriamame gatvės spektaklyje – „[ The Frame ]“.

Antrą kartą į festivalį grįžtantis belgų kūrėjas Benjamin Vandewalle šių metų festivalyje pristatys savo patyriminį projektą – „Studio Cité”, kurio metu vieša Vilniaus miesto erdvė virs savotiška meno muge su net vienuolika skirtingų instaliacijų. Vilniaus Rotušės aikštėje pristatomos instaliacijos festivalio lankytojams savaip perteiks žvilgsnį į viešąją erdvę. Kitaip nei teatre, kai pasirodymas kuriamas nuo nulio su kruopščiai parinktomis dekoracijomis, apšvietimu ir kūnais, Benjamin Vandewalle pirmiausiai dirba su tuo, kas jau yra mieste: gatvėmis, jas sudarančiais architektūriniais elementais, praeiviais, medžiais, oru ir t.t. Šios performatyvios instaliacijos vers mus panaudoti pojūčius kitaip bei stebėti, patirti realybę nauju kampu, čia festivalio lankytojai taps stebėtojais – atlikėjais – žiūrovais. „Studio Cité” instaliacijos veikia autonomiškai, tačiau nuolat rezonuoja viena su kita turinio ir formos atžvilgiu, o svarbiausia jos sąveikauja su auditorija ir pačiu miestu. „Judančios ir besikeičiančios perspektyvos, neįprastas požiūris ir keisti pojūčiai, taip, po šių instaliacijų dažnai žmonės išeina apsvaigusia galva. Gali atrodyti, kad laikinai palikote su likusiu pasauliu siejančią būseną, tačiau kai sugrįšite į „normalų“ pasaulį, suvoksite, jog netikėtai kurį laiką buvote už įprastos erdvės ribų. Jūs nepabėgote į kokią nors išgalvotą visatą ar virtualią realybę – Jūsų patirtis buvo įsišaknijusi čia, šioje miesto erdvėje“,- apie patyrimines instaliacijas pasakoja Benjamin.

Studio Cité af Benjamin Vandewalle – YouTube

Kitas festivalio pasirodymas įkvėptas prancūzų rašytojo George Perec stebėjimų ir tuštumos tvarkymo. Katalonų menininkų komandos „Electrico 28“ kuriamas pasirodymas – „[ The Frame ]“ siūlo patogiai įsitaisyti, lyg prieš televizorių ir stebėti nuolat kintantį miesto gyvenimą, jį permąstyti, perskaičiuoti, padalinti, perskirstyti bei įsidėmėti svarbiausius dalykus ir jais pasidalinti. Keturi personažai, kurie puikiai moka stebėti ir tvarkyti aplinką, objektus ir subjektus, padės festivalio žiūrovams pamatyti miestą raidžių pagalba. Raidės vėliau taps žodžiais, o žodžiai pavirs sakiniais. Viskas taps dideliu gatvės spektakliu, kuriame nėra nei pradžios nei pabaigos. Šis spektaklis be siužeto, o jo tikslas yra balansuoti ties akimirkos nereikšmingumu ir banalybe, pasitelkiant padidinamąjį stiklą. „[ The Frame ]“ tai kvietimas atverti akis ir širdis mažiems dalykams, smulkmenoms, tai ir galimybė nuotykiui. „Festivalio lankytojai, prie Nacionalinio dramos teatro, bus kviečiami prisėsti lauko teatro parteryje. Kaimyniniai pastatai sukurs scenos erdvę, o prieš žiūrovų akis atsivers didysis pasaulio teatras! Ištęstoje vaizdingoje erdvėje tarp žmonių ir gretimos erdvės, žiūrovų, atliekančių stebėtojų rolę bei aktorių gims žaidimas. „[ The Frame ]“ – tai žaisminga, poetiška, netikėtumams ir spontaniškiems veiksmams skirta erdvė, kurioje susitinkama paprastam žaidimui, perkeliančiam tai, kas įprasta ir banalu, į poetišką šviesą“,- pasirodymą pristato kūrėjų komanda.

[ The Frame ] trailer on Vimeo

Šie festivalio SPOT pasirodymai vyks liepos 9 ir 10 dienomis. Anksčiau skelbta, kad liepos 8 ir 9 dienomis, vilniečiams bei miesto svečiams Vilniaus Kaukysos sporto aikštyne bus pristatomas laisvės, žaidimų ir netikėtumų kupinas šokio pasirodymas „Game Theory“ bei Lukiškių aikštėje, energija spinduliuojantis hiphopo šokio spektaklis – „D-Construction“. Dar daugiau festivalio programos jau netrukus! Visa festivalio SPOT programa – nemokama!

 

Festivalio informacija – menuspaustuve.lt

Festivalį globoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje, Ispanų kultūros fondas, Šveicarų kultūros fondas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *