.
2022 09 22

Knygos „Mano Tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“ pristatymas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaune) leidykla „Aukso žuvys“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi kviečia į Jean‘o-Christophe’o Mončio knygos „Mano Tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus autorius Jean‘as-Christophe‘as Mončys (tiesiogiai iš Paryžiaus), menotyrininkė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė dr. Rasa Žukienė, moderuos knygos redaktorė Caroline Paliulis.

„Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“ – intymūs jos autoriaus A. Mončio sūnaus Jean‘o-Christophe’o atsiminimai, sustabdytos jo tėvo gyvenimo akimirkos, mintys apie įtraukiantį kūrybos procesą, jo filosofija, įvairios istorijos, išeivijos dailininkų bei intelektualų ratas ir stiprus Lietuvos ilgesys. Memuarai iliustruoti A. Mončio piešiniais, skulptūromis ir archyvinėmis nuotraukomis.

Po susitikimo bus rodomas Lino Mikutos filmas „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus”.