.

Grupinė jaunų menininkų paroda paroda „#FAMM.BA2020: mes atradom paslaptį“ „Atletikoje“

Birželio 11 d. 18 val. galerijoje „Atletika“ atidaroma baigiamoji bakalauro darbų paroda „#FAMM.BA2020: mes atradom paslaptį“.

Baigiamojoje bakalauro darbų parodoje galerijoje „Atletika“ 15 jaunųjų menininkų dėlioja savo pozicijas išplėstiniuose animacijos, fotografijos, medijų meno ir šiuolaikinio meno laukuose. Visi jie baigia ketverių metų studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje (VDA FMMK) ir viešai pristato savo kūrinius ar meninius tyrimus.

Vieni savo kūriniais plečia suvokimo ribas ir pasitelkia įvairias XR („eXpanded Reality“ = išplėstinės realybės) strategijas: VR ir AR, kiti perkuria tradicinės ir 3D animacijos sampratas ar linijos pėdsaką ir judesį, treti dirba su rastais tekstais bei jų poetiškumu. Tarp post-internetinių instaliacijų parodoje galite rasti meninio tyrimo apie fotografijos ribas pėdsakų, netikėtai skambančių ir vėliau gal net persekiosiančių garsų ir meno sistemą perkonstruojančių performansų.

Vien paminėjus keletą darbų temų užtenka pamatyti kas tvinksi jaunų menininkų dėmesio centre. Vienos temos įtraukia ar net sunepatogina žiūrovą („Binauralinis ASMR išskirtinis dėmesys ŠNABŽDANT“), kitos kritiškai permąsto medijų vartojimą („Lervinis subjektas“: vaizdų kiekybės įkaitas) ar šiuolaikinio meno tendencijas („Post-internetinis būvis: slampinėjimai po nejaukos slėnį“), trečios tyrinėja kalbos galimybes („Kalba kaip portretas. Vogti žodžiai“) ir medijų ribas („Atsitiktiniai fotografijos aparatai: šešėlio tapimas medija“ ar „Dirbtinis intelektas ir jo kūrybiškumo galimybės“) o ketvirtos galiausiai reaguoja į ekstremalios padėties situaciją, pasiūlydamos anti-išsisaugojimo instrumentarijų per sociopoetinį žinyną.

Menininkai: Agnė Masilionytė, Agnė Poškutė, Augustė Bendžinskaitė, Domantė Bakelytė, Dominyka Balaišytė, Gabija Pernavaitė, Gailė Cijūnaitytė, Gertrūda Nemčauskaitė, Gintarė Rapševičiūtė, Jaunius Načiučenka, Nidas Kaniušas, Osvalda Mickutė, Paula Julija Savaja, Paulius Žižliauskas, Tatjana Frenkel.

Vieši darbų gynimai vyks birželio 15 d. 10.00-16.00 val. ir 16 d. 10-12.30 val.

Paroda veikia birželio 12-13 ir 18-20 dienomis 15.00-20.00 valandomis galerijoje „Atletika“, kultūros komplekse SODAS 2123, Vitebsko g. 21, Vilnius.

Parodą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Parodos dalinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

FAMM.BA = Fotografijos, Animacijos ir Medijų meno bakalauro baigiamieji darbai.
VDA FMMK vykdomos Animacijos bakalauro bei ir Fotografijos ir medijos meno bakalauro ir magistro programos. Daugiau www.vda.lt

www.letmekoo.lt/atletika