• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.

„Rupert“ Alternatyvios edukacijos programos baigiamoji paroda „Adero“

Lapkričio 25 d., penktadienį, 20.00 val. buvusioje siuvykloje „Lelija“ / „Tech Zity Lilium“ (Panerių g. 43, Vilnius) vyks „Rupert“ Alternatyvios edukacijos programos baigiamosios parodos „Adero“ atidarymas.

Dešimtoji Alternatyvios edukacijos programa baigiasi paroda „Adero“, vyksiančią laikui nepavaldžios siuvyklos „Lelija“ patalpose. Rupert kviečia į dvi dienas truksiantį, per įvairias erdves, laikus ir pasaulius nusidrieksiantį renginį, kurio metu bus pristatomi šešis mėnesius trukusios programos dalyvių įgyvendinti darbai.

Parodos pavadinimas – lotyniškas žodis adero – turi tris reikšmes: „atvykstu“, „dalyvauju“, „esu čia“. Tai žodis, peržengiantis kasdienybės kalbos ribas ir išsiliejantis į nežinomybę. Jo trys reikšmės – tarsi mirguliuojantys šydai, tai atskleidžiantys, tai vėl paslepiantys šešis mėnesius trukusį edukacinį procesą. Tai burtažodis, dar neįsitvirtinęs dabarties grimuaruose, tačiau nevaržomai aidintis didžiulėse pritemusiose seno fabriko erdvėse.

Prieš šešis mėnesius atvykstu žymėjo Alternatyvios edukacijos programos pradžią, tačiau kiekvienam dalyviui tai reiškė skirtingus dalykus – grįžimą iš užsienio arba pasilikimą gimtajame mieste, o galbūt persikėlimą į niekuomet anksčiau neaplankytą šalį ketinant dalyvauti programoje, apie kurią teko tik skaityti internete. Atvykimas – tai tam tikra pasitikėjimo išraiška, šuolis į nežinią, kuriam įvykti reikia ryžto ir beatodairiško užsidegimo.

Šešis mėnesius dalyvavimas buvo atvykimo tęsinys, sutvirtinęs tarpusavio pasitikėjimą ir subrandinęs santykius, kuriuos liudijo vis daugiau bendrų istorijų socialiniuose tinkluose. Programa tapo savotiška sistema, gana primygtinai reikalaujančia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose ir ekskursijose. Tačiau dalyvavimas taip pat buvo ir žinių mainų, tarpininkavimo bei abipusio pasitikėjimo forma.

Šešis mėnesius būti čia reiškė būti akimirkoje, užimti erdvę ir priimti per ją srūvančius srautus. Būti čia taip pat reiškė tapsmą vaiduoklišku, čia susitelkiant, čia vėl ištirpstant žinių telkiniuose, paliekant pėdsakus ir tyrinėjant metaforas. Buvimas čia dažnai įgaudavo nežemiško labirinto pavidalą, kuriame edukacija persipindavo su pulsuojančiais juslingumo ir pertekliaus blyksniais. Visa tai judėjo ir siūbavo, liejosi ir lašėjo, leido tiesti griežtai neapibrėžtus kelius į ateitį.

Kaip Anna Tsing kadaisė kvietė mus sekti paskui matsutake grybą per baugius sugadinto pasaulio griuvėsius*, taip ir mes kviečiame sekti „Adero“ atgarsiais bei pėdsakais per griūvančio fabriko labirintus, viliantis atrasti būdų, kaip gyventi nesaugioje ateityje.

*Tsing, Anna „Grybas pasaulio gale“ (angl. The Mushroom at the End of the World)

Parodos trukmė: 2022 m. lapkričio 25 d. – gruodžio 12 d.

Lankymo valandos:

ketvirtadieniais, penktadieniais 16.00–19.00 val.
šeštadieniais 14.00–18.00 val.

Parodos menininkai: HASHIA, Misti studio, Delphine Lejeune, laura fernández antolín, Laura Marija Balčiūnaitė, Ana Lipps, Algirdas Jakas, Dovydas Laurinaitis, iolo Walker

Kuratorius: Tautvydas Urbelis
Koordinatorė: Rugilė Miliukaitė
Koordinuojanti architektė: Eglė Kliučinskaitė
Komunikacija: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
Kuratoriaus asistentė: Brigit Arop
Dizaineriai: „Studio Misti“, Delphine Lejeune
Apšvietimas: Justas Bø
Garso technikas: Antanas Dombrovskij
Instaliavimas: Tauras Kensminas
DSL erdvės vadybininkė: Isabel Kuh

Vertėjas: Paulius Balčytis

Kalbos redaktoriai: Dovydas Laurinaitis, Jurij Dobriakov, Kristina Pilitauskienė

Programos edukatoriai: Bones Tan Jones, Denis Petrina, Dorota Gawęda and Eglė Kulbokaitė, Joey Holder, Mary Maggic, Nisha Ramayya, Agency Agency (Victoria Meniakina, Roel van Herpt), Aikas Žado Laboratory (Eglė Ambrasaitė ir Domas Noreika), Arts of the Working Class (Dalia Maini or Amelie Jakubek), Verpėjos (Laura Garbštienė)

Dėkojame Julijai Reklaitei, Jonei Miškinytei, Monikai Lipšic, Viktorijai Šiaulytei, Annai Chostegian, Linui Ramanauskui, Jurgitai Seriakovienei, Eglei Bazaraitei, Linai Koselevai, Dainai Eičaitei, Kai (Estija), Notam (Norvegija), Architektūros fondo Eksperimentų platformai

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Tech Zity“, „Nordic Culture Point“

Rupert renginiai yra nemokami, išankstinė registracija nereikalinga