.
2011    02    28

Jaunųjų menininkų paroda „Sezonas“ Vilniaus grafikos meno centro ekspozicijų salėje „+“

artnews.lt

 

Kovo 1 d. 18 val.  Vilniaus grafikos meno centro ekspozicijų salėje „+“ (Latako g. 3, Vilnius) pristatoma jaunųjų grafikos ir skulptūros menininkų paroda „Sezonas“.

Pasak parodos iniciatorių, surengti šią ekspoziciją juos paskatino svarstymai apie tariamai egzistuojančią distanciją tarp grafikos ir skulptūros. Distanciją, kurią dažniausiai lemia skirtingas šioms dailės šakoms atstovaujančių meno kūrinių erdvės ir transliuojamo pranešimo traktavimas. Kaip teigia parodos organizatoriai, vienas kitų darbuose dalyviai įžvelgė savotišką savo kūrybos ar minčių tęsinį. Todėl  kilo sumanymas visus tuos kūrinius sujungti į bendrą ekspoziciją, taip siūlant ir kitiems pastebėti minėtąjį asociacijų tinklą. „Sezonas“ žymi tam tikrą laiko tarpą, per kurį buvo sukurti darbai, o kartu duoda nuorodą į tam tikrą laikotarpį, kuriam būdinga vis nauja, bet periodiška nuotaika, atmosfera ir reiškiniai. Pati paroda konstruojama taip, tarsi tai būtų vaikščiojimas ratu aplink vieną pasakojimą. Darbai veikia kaip nuorodos vienas į kitą. Todėl galime nujausti veiksmo vietą, mėginti konstruoti menamą siužetinę liniją. Kuriama būsena čia svyruoja nuo šventiškumo, vaikiško naivumo iki brutalumo ar užslėptos agresijos. Pasakojimas primena detektyvą, arba tiksliau tariant „ne visai aiškią“ istoriją. Pagrindiniu veikėju parodoje siūloma tapti pačiam žiūrovui, kuris, remdamasis savo patirtimi bei vaizduote, sukurs savo istoriją.

Parodoje dalyvauja: Laura Grybkauskaitė, Elena Grudzinskaitė, Rafal Piesliak, Monika Puzauskaitė, Karolis Strautniekas, Marija Šnipaitė.

Parodos koordinatorės: Laura Grybkauskaitė, Marija Šnipaitė.

Paroda veiks iki kovo 12 d.

Iliustracija: Marija Šnipaitė „Sezoninis“.