Elenos Balsiukaitės paroda „Dedikacija Anai F.“ Pamėnkalnio galerijoje

2016 m. lapkričio 21 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
elena-balsiukaite%cc%87-after-party-2011-1

Lapkričio 23 d. (trečiadienį) 18 val. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1), atidaroma tapytojos Elenos Balsiukaitės kūrybos paroda „Dedikacija Anai F.“.

„Tapyti ar piešti portretą man yra tas pats, kaip bendrauti su asmeniu. Bandyti atrasti vidinį kodą per išorinę veido topografiją. Juk atvirai sakant, portretas – tai tik plokštuma, išmarginta dėmėmis, linijomis, brūkšniais ir taškais. Tai vizuali iliuzija, ant kurios nė šuo nesulotų. O aš šiai silpnybei piešti ir tapyti žmones pasiduodu jau devinti metai. Pradėjau 2007 m., kai rengiau interaktyvų projektą „Apie juos“. Esu nutapiusi virš dvidešimt portretų. Daugiausia tai konkretūs ir man pažįstami asmenys, todėl jaučiu būtinybę pabrėžti išorinį charakterį“, – teigia Elena Balsiukaitė.

Naująją parodą autorė dedikuoja Anai Frank, jos atvaizdą gretindama su šiuolaikinių jaunuolių portretais. Ši mintis tapytojai kilo perskaičius Anos Frank dienoraštį. „Sąmoningai neperskaičiau paskutinių knygos puslapių. Frankų šeima mano sąmonėje tebegyvena savo slėptuvėje ir laukia karo pabaigos. Praėjo septyniasdešimt metų, o karas tęsiasi. Visada egzistuoja persekiotojai, pabėgėliai, besislapstantys ir budeliai.“

Elenos Balsiukaitės paroda „Dedikacija Anai F.“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki gruodžio 13 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Iliustracijoje: Elena Balsiukaitė,  After Party, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *