Arvydo Baltrūno tapybos Paroda „Sidabriniai+“ galerijoje „Arka“

2017 m. kovo 20 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Arvydas Baltrūnas Plakatas www

Kovo 21 d., antradienį, 18 val. LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7) Vilnius atidaroma Arvydo Baltrūno tapybos Paroda „Sidabriniai+“.

Parodos idėją atspindi pats parodos pavadinimas. Tapybos darbai būna įvairūs. Vienuose dominuoja naratyvas ir siužetas, kuriuose svarbiausia pasakojimas. Kituose darbuose kas nors tyrinėjama, domimasi įvairiomis visuomenės raidos, asmenybės psichologinėmis ar kitomis problemomis. Dar kituose darbuose įvairiausiais būdais šokiruojamas žiūrovas, siekiant jį „išmušti iš vėžių“, nustebinti bet kokomis priemonėmis.

Aš šia paroda sugrįžtu prie savo „sidabrinių“, truputį spindinčių (reflektuojančių šviesą) darbų. Juose eksperimentuoju su gruntu ir dažais, kurie atspindi šviesą, keičia jos atspalvį. Tai darbai, kuriuose pasakojimas nėra tikslas, kuriuose netyrinėjama, naratyvo pagalba nekeliamos problemos. Tai mėgavimasis pačia tapyba. Žiniasklaidoje, rašančioje plačiai visuomenei, „naujumas“ akcentuojamas kaip viena iš pagrindinių meno kūrinio vertybių. Tuo tarpu aš savo darbais nesiekiu šokiruoti ar stebinti žiūrovą.

Šie mano darbai skirti daugiau intravertinio tipo žiūrovams, kai nebėgdamas ir nurimęs pradedi matyti ir jausti, kai įsijungia intuicija ir kitos žmogaus galios, kai tik nutilęs gali užmegzti kontaktą su meno kūriniu. Tam pajungta visa paveikslo plastika: ramus koloritas, neįkyrus šviesos (ir tuo pačiu darbų) reflektavimas, apibendrintos formos, ritmo, pauzės, potėpio energijos ir faktūros svarba. Sių darbų tarpe yra ir tokių, kurie turi temą, siužetą. Nežiūrint to, siužetas nėra savitikslis, tai tik atspirties taškas improvizacijai, paveikslo žiūrėjimui ir apmąstymams.

Autorius

Paroda veiks iki balandžio 8 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *