Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Žemės meno projekto „Pėdsakai” pristatymas Marcinkonių stoties galerijoje Varėnos sav.

2022-07-30, Šeštadienis @ 13:00 - 14:00

Liepos 30 d., šeštadienį, 13 val. Marcinkonių stoties galerijoje (Kastinio g. 1C, Marcinkonys, Varėnos sav.) vyks retrospektyvinės parodos „Pėdsakai”, skirtos pristatyti Ingos Raubaitės kuruojamą žemės meno projektą, atidarymas.

Žemės menas – septintame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos valstijose užgimęs meninis judėjimas, kurį praktikavo įvairių disciplinų menininkai. Žemės meno (Land Art), kūriniai sukuriami tik iš natūralios gamtinės medžiagos, jei norimai idėjai atskleisti panaudojamos įvairios atsineštinės medžiagos, šie darbai vadinami aplinkos meno (Environmental Art) darbais. Kūriniai  įgyvendinami gamtoje, pritaikyti konkrečiam kraštovaizdžiui, kuris tampa neatsiejama jų dalimi.

Dabar žemės menas išgyvena renesansą, tuo laiku akcentuotos gamtos išlikimo problemos, skatinančios ekologinį mąstymą, vartojimo kultūros problemas yra aktualios ir dabar.

Pastaruoju metu žemės menas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, kurio viena iš pradininkių ir iniciatorių yra Inga Raubaitė. Nuo 2003 metų Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose ji kuruoja žemės meno parodas (16), sudarė šių parodų darbų nuotraukų albumus (Žemės menas ir aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode). Pastaruoju metu duetu su Žilvinu Višinsku kuria žemės meno darbus ir dalyvauja kituose meno projektuose.

Žemės meno darbai yra laikini, juos veikia aplinka, laikas, jie nuolat kinta, kol galiausiai suyra ir išnyksta. Kūrinių fotografavimas tai vienintelė galimybė užfiksuoti ir įamžinti nykstančius žemės meno kūrinius, parodyti laikinumo trapumą  ir kismo akimirką.

Parodoje PĖDSAKAI bus pristatytos žemės ir aplinkos meno darbų nuotraukos ir Marcinkonių stoties galerijos erdvėje sukurta instaliacija iš gamtinių medžiagų

Parodos laikas: liepos 30-rugpjūčio 28 d.,

Paroda veikia šeštadieniais ir sekmadieniais 12-17 val.

Organizuoja: VšĮ Verpėjos

Partneris: Vilniaus universiteto botanikos sodas

Parodą remia: Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
2022-07-30, Šeštadienis
Laikas:
13:00 - 14:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Marcinkonių stoties galerija
Marcinkonių stotis
Marcinkonys, Lietuva
+ Google žemėlapis