Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Tomo Vaisetos paskaita „Pastebėjau gydytoją drebantį”. Seksualinės prievartos atvejis sovietinėje psichiatrijos ligoninėje ir jo (istorinis) tyrimas“ NDG

2019-12-10, Antradienis @ 19:00

Leidykla LAPAS šį rudenį pirmą kartą organizuoja viešą nemokamų paskaitų ciklą „Aktualu šiandien“. Paskaitose talentingi mokslininkai ir menininkai įvairiais pjūviais apžvelgs 20 amžių, ieškos praeities ir dabarties sąsajų, kurios aktualios šiandien.

Gruodžio 10 d., antradienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks Tomo Vaisetos paskaita „Pastebėjau gydytoją drebantį”. Seksualinės prievartos atvejis sovietinėje psichiatrijos ligoninėje ir jo (istorinis) tyrimas”.

Rašytojas ir istorikas Tomas Vaiseta Vilniaus universitete dėsto Sovietų Lietuvos kultūros, socialinę ir kasdienybės istoriją. Tomo Vaisetos istoriniai tyrimai ir grožiniai kūriniai subtiliai jungia praeitį ir dabartį ir pateikia naujų interpretacinių sąsajų.

Savo knygoje „Vasarnamis“ Tomas Vaiseta pirmą kartą papasakojo Vilniaus psichiatrijos ligoninės istoriją sovietmečiu iš pacientų perspektyvos, o knyga dėl savo aštraus ir atviro turinio tapo beveik akademiniu bestseleriu.

Paskaitoje Tomas Vaiseta papasakos apie vieną atvejį psichiatrinėje ligoninėje, kai gydytojas seksualiai išnaudojo kelias psichikos ligomis sirgusias pacientes. Remdamasis konkrečiu atveju, Tomas Vaiseta rodys, kaip galime rekonstruoti, kas iš tikrųjų įvyko, ir kartu aiškinsis, kaip ir kiek įmanoma istoriškai ištirti panašius seksualinės prievartos atvejus. Šį atvejį Tomas Vaiseta aptars trijuose pagrindiniuose kontekstuose – sovietinės psichiatrijos ligoninės ir jų mikropasaulis, sovietinė skundų rašymo kultūra ir sovietinė seksualumo kultūra.

AUTORIAUS KNYGA
Tomas Vaiseta, „Vasarnamis. Vilniaus psichiatrijos ligoninės istorija sovietmečiu“, LAPAS, 2018

Informacija

Data:
2019-12-10, Antradienis
Laikas:
19:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis