Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Septintajame „Meno pievos“ susitikime – Gerda Paliušytė ir Monika Kalinauskaitė

2020-09-17, Ketvirtadienis @ 19:00

Cecilis veidrodyje
09.17, 19 val.
Gerda Paliušytė, Monika Kalinauskaitė

Kūrybinių industrijų centras Pakrantė, bendradarbiaudamas su meno, rezidencijų ir edukacijos centru Rupert, kviečia į neformalių renginių ciklą su įvairių sričių Lietuvos meno atstovais –,,Meno pievos”.

Susitikimų metu, Lietuvos kultūros ir meno veikėjai dalinsis patirtimis, kūrybiniais procesais, pokalbiais su kitų sričių specialistais ir publika. Taip pat bus pristatomos aplink centrą įveiklintos menininkų instaliacijos.

Septintojo „Meno pievos“ susitikimo dalyvės Gerda Paliušytė ir Monika Kalinauskaitė rugsėjo 17-ąją, 19 val. Pakrantės skaityklos erdvėje surengs dviejų knygų ir kūrybinių praktikų pristatymą. Renginio metu Kalinauskaitė skaitys savo autorinius tekstus, kurių dalis yra iš jos neseniai pasirodžiusios knygos „Mirror Mirror“ (2020). Kalinauskaitė tekstus parinks ir suporuos su Paliušytės fotografijomis iš būsimos Paliušytės knygos „Ceciliui”, kurios leidyba ir pristatymas planuojami šių metų rudenį. Renginio formatas atspindės ir pratęs tiek Kalinauskaitės knygos „Mirror Mirror“ struktūrą, kurioje kiekvienas tekstas skiriamas konkrečiam asmeniui, kūriniui ar parodai, tiek Paliušytės fotografijų seriją „Ceciliui” (2018–2020), kurioje nagrinėjamos buvimo kartu, dalijimosi, nebylaus susitarimo bei intymumo galimybės.

Gerda Paliušytė (g. 1987) yra Vilniuje kurianti menininkė ir kuratorė. Ją domina įvairios dokumentinės praktikos, istoriniai ir populiariosios kultūros reiškiniai bei personažai, jų santykis su socialine tikrove. Paliušytės kūryboje dažnai tyrinėjamas kolektyviškumo laikinumas, kontakto troškimas ir nebylūs susitarimai. Paliušytė yra viena iš projektų erdvės Montos Tattoo įkūrėjų ir kuratorių.
2020 m. pavasarį Paliušytės fotografijų serija „Ceciliui“ (2018-2020) pristatyta surengiant personalinę parodą „Prospekto“ fotografijos galerijoje bei autoriniame menininkės leidinyje, kuris pasirodys šių metų rudenį.
Šiuo metu Paliušytė dalyvauja tarptautinėje virtualioje rezidencijoje, kurios organizatoriai – „Somerset House Studios” ir meno, rezidencijų ir edukacijos centras „Rupert”.

Monika Kalinauskaitė yra Vilniuje gyvenanti rašytoja ir kuratorė. Jos tekstai šokinėja per meno kritikos, prozos ir poezijos žanrus ir kviečia džiaugtis kalbos takumu bei paprastose idėjose slypinčiais emociniais kraštutinumais. Kalinauskaitės tekstai yra pasirodę įvairiuose žiniasklaidos leidiniuose, literatūros žurnaluose („Fireflies“, „PaperWork“, „The Happy Hypocrite 10: Tolstoyevsky“ ir kt.), parodose ir jų kataloguose (pvz. 2019 m. Lietuvos paviljono Venecijoje projekto „Saulė ir jūra: Marina“ kataloge-vinilo plokštelėje ir Emilijos Škarnulytės projekte „Manifold“ Milano dizaino trienalėje tais pačiais metais). Kalinauskaitė buvo viena iš „JCDecaux Premijos“ parodos kuratorių 2018–2019 m. ir kuravo eilę kitų jaunų menininkų projektų. Šiuo metu ji dirba Nidos meno kolonijoje.
„Mirror Mirror“ – tai Kalinauskaitės tekstų, rašytų įvairioms parodoms ir meno leidiniams per paskutiniuosius septynerius metus, rinkinys. Šią skaitmeninę knygą PDF formatu išleido The Baltic Notebooks of Anthony Blunt. Knygą rasite čia: http://blunt.cc/633621/notebooks/3/mirror-mirror

Iki Pakrantės galima atvykti 15 autobusu, kuris išvyksta iš Tverečiaus stotelės kas valandą ir sustoja Antrojo paplūdimio stotelėje tiesiai priešais Pakrantės pastatą. Tikslus autobusų tvarkaraštis čia: https://bit.ly/autobusas_15

Taip pat kviečiame rinktis draugišką gamtai transportą – dviratį arba naudotis CityBee – imu ir važiuoju.

Renginių ciklą „Meno pievos“ remia Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
2020-09-17, Ketvirtadienis
Laikas:
19:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Pakrantė
Vaidilutės g. 79
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis