Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Michael Rakowitz paroda „Sugrįžimas“ ŠMC

rugsėjo 11 @ 18:00

Rugsėjo 11 d., penktadienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centre rudens parodų ciklą pradeda žymaus menininko Michael Rakowitz paroda „Sugrįžimas“.

Čikagoje gyvenantis skulptorius, aktyvistas, detektyvas, radijo pranešėjas ir retkarčiais virtuvės šefas Michael Rakowitz (g. 1973 m. Niujorke) yra vienas garsiausių šiandien kuriančių menininkų, savo kūryboje tyrinėjantis kultūrinio paveldo ir muziejų temas. Šio Irako kilmės amerikiečių menininko solo paroda Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) yra jo kūrybos pristatymo Vilniuje pirmoji dalis. Bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi, kiek vėliau šį rudenį Radvilų rūmuose bus pristatyta ir antroji autoriaus paroda.

ŠMC pristatoma paroda pavadinimą skolinasi iš čia eksponuojamos menininko instaliacijos „Sugrįžimas“ (angl. RETURN, kuriama nuo 2004 m.). Parodoje pristatomus kūrinius vienija ir kiti Rakowitzo kūriniuose glūdintys sugrįžimai, pasireiškiantys per atmintį, daugiabalsius pasakojimus, liudijimus, istoriją ir ateities nuojautą. Šią parodą sudaro trijose ŠMC erdvėse eksponuojami keturi menininko kūriniai, su jautria atida ir humoru plėtojantys migracijos, nostalgijos bei sudėtingų tarpvalstybinių politinių santykių verpetuose atsidūrusius žmonių ir daiktų likimus. Ir nors menininko analizuojami regionai – Vidurinieji Rytai ir JAV – geografiškai toli nuo Lietuvos, jo kūryboje keliami klausimai yra aktualūs visur, kur represiniai režimai griovė kultūros artefaktus ir žmonių gyvenimus.

///
Dėl COVID-19 pandemijos keliamos grėsmės prailginame parodos atidarymą ir kviečiame ateiti Jums patogiu metu nuo 18 iki 21 val. Renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo tarp kitų lankytojų. Atidarymo renginio dalyvių skaičius bus ribojamas, todėl gali tekti palaukti kol būsite įleisti į parodą.
///

Paroda veikia:
2020 m. rugsėjo 11 d. – lapkričio 17 d.

Parodos kuratorė:
Neringa Bumblienė

Grafinis dizainas:
Vytautas Volbekas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

Informacija

Data:
rugsėjo 11
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis