Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Lázsló Maholy-Nagy filmų peržiūra „Avangardo šviesos ir šešėliai“ NDG

vasario 12 @ 17:30

Vasario 12 d. 17.30 val. NDG auditorijoje vyks Moišės Ravivo–Vorobeičiko mokytojo Bauhauzo mokykloje, vieno ryškiausių avangardinio modernizmo atstovų ir ideologų Lázsló Maholy-Nagy’o filmų peržiūra.

M. Vorobeičiko kūrybinei biografijai susitikimas su fotografijos ir kino studijų Bauhauzo mokykloje steigėju L. Maholiu Nagy’u turėjo lemiamos reikšmės. Jaunam studentui iš Vilniaus darė stiprų įspūdį Maholy-Nagy’o fotografiniai ir kino eksperimentai, meno ir technologijų jungtis, „Naujosios vizijos” idėjos. Kino programoje pristatomi 1929–1936 m. Maholy-Nagy’o kurti filmai, kuriuose galima išvysti nemažai paralelių su M. Vorobeičiką dominusiais motyvais – didmiesčių gyvenimu, modernia architektūra, industriniais ir technikos pasiekimais, kaip pavyzdžiui, abiejų menininkų įamžintas XX a. inžinierinis stebuklas –Transporterinis tiltas senajame Marselio uoste.

László Moholy-Nagy’s (1895–1946) – vengrų kilmės menininkas-eksperimentatorius, dizaineris, fotografas ir kino kūrėjas, vienas garsiausių Bauhauzo mokyklos Weimare ir Dessau pedagogas. Kūrė tapybos, skulptūros, grafikos ir grafinio dizaino srityse, bet ypatingą dėmesį skyrė fotografijai, žymiausi jo kūriniai – eksperimentinės fotogramos. Taip pat rašė straipsnius ir knygas modernizmo klausimais. Jo pasiūlyta „Naujosios vizijos” koncepcija, skelbė, jog foto ar kino kamerai būdingi saviti kompozicijos dėsniai ir jos pagalba galima išvysti visai kitokį pasaulį nei žmogaus akimi.

Programa:

1. Berlyno natiurmortas. (Berliner Still Leben), 1936

Skaitmenizuotas 16mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 9 min

2. Šviesos žaidimas: juoda-balta-pilka ( Ein Lichtspiel schwarz weiss grau ), 1930

Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 6 min

3. Įspūdžiai iš Senojo Marselio uosto ( Impressionen vom alten Marseille Hafen), 1929

Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 9 min

4. Architektų kongresas (Architects’ Congress), 1933

Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 29 min

Vieša filmų peržiūra rengiama su Moholy-Nagy fondo leidimu.

Renginys nemokamas, be registracijos.

Informacija

Data:
vasario 12
Laikas:
17:30
Renginys Categories:
,

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis