Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Kuratoriaus ir edukatoriaus Henko Slagerio paskaita ŠMC Skaitykloje

vasario 27 @ 18:00

Vasario 27 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC Skaitykloje vyks kuratoriaus ir edukatoriaus Henko Slagerio (Nyderlandai) paskaita „Post-Research Turn“ (liet. „Kas gali nutikti po tyrimo posūkio mene“).

Kiek vis dar galima klausti kas yra tas meninis tyrimas ir koks jo poveikis menininkams – verčiau pabandykime pažiūrėti kiek jis gali būti naudingas šiuo metu ir ateityje, kol jo dar iki galo nesupainiojo instituciniai saitai?

Henkas Slageris šiemet kuruoja Bukarešto bienalę (BB9) ir referuodamas į ją paskaitoje kalbės apie vis dar nedisciplinuoto meninio tyrimo ateities scenarijus. Šiam tikslui jis pasitelks keletą teiginių, peržaidžiančių tris konceptualias sritis (kūrybinę praktiką, meninį mąstymą bei kuratorines strategijas), kurios sąveikauja meninio tyrimo metu. Šios mintys kartu su šiuolaikybės permąstymu pagrindžia 9-osios Bukarešto bienalės „Farewell to Research“, („Lik sveikas, tyrime!“) kuratorinį pasakojimą. Ši bienalė vyks 2020-ųjų birželį kaip tęstinis procesas, susidedantis iš eilės paskaitų, tyrimo laboratorijų, performatyvių renginių, kuratorinių seminarų, simpoziumo ir leidinių.

Paskaita taip pat siekia kontekstualizuoti parodoje „Galva su daug minčių“ dalyvaujančių tiriančių menininkų ir meno doktorantų veiklų trajektorijas.

Paskaita vykdoma bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos meno doktorantūros programa bei moderuojant Vytautui Michelkevičiui.

Renginys vyks anglų kalba.

Daugiau apie renginį.

Informacija

Data:
vasario 27
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis