Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Ken Friedman paroda „99 nutikimai“ Jono Meko vizualiųjų menų centre

liepos 30 @ 18:00
Liepos 30 d. 18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius) atidaroma Ken Friedman paroda „99 nutikimai“.
Ken Friedman yra koncepcinis menininkas ir dizaineris, kurio kūryba yra dalis Fluxus tarptautinės meno, dizaino, muzikos ir architektūros laboratorijos. Jo darbai yra eksponuojami muziejuose ir galerijose per visą pasaulį, tarp jų Modernaus meno muziejuje ir Gugenheimo muziejuje Niujorke, Tate galerijoje Londone, Hood dailės muziejuje Dartmouth, JAV ir Staatsgalerie Stuttgart. Ken daug metų artimai dirbo su Jurgiu Mačiūnu ir kolaboravo su pasaulinio garso Fluxus menininkais Nam June Paik ir Milan Knizak.

Friedman nuomone, žiūrovas turi elgtis kaip „protingas skaitytojas”, tai yra, jis ar ji turi galvoti apie tai, ką mato, o ne jausti. Tačiau Friedman kūryba neskatina skaitymo. Norima, kad su ja susidūrę žmonės suprastų, kad yra kažkas, apie ką verta pagalvoti.

Friedman darbai yra kvietimas dalyvauti nutikimuose, kuriems jis yra sukūręs veiksmų scenarijus. Jie verčia žiūrovus susimastyti, kaip jie reaguoja beskaitant tekstus, kokios jiems mintys kyla ir kaip jos kinta su laiku. Ken darbai dažnai mini skirtingas kultūras arba išreiškia pagarbą menininkams, filosofams ir mokslininkams.

Friedman rašyti nutikimai yra šviežio oro gūsis, kuris mums parodo, kaip menas gali tapti protiniu žaidimu, kuriame vaizduotė gali laisvai keliauti, kai mūsų kūnai to daryti negali. Ypač tai aktualu šiandien.

Informacija

Data:
liepos 30
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Jono Meko vizualiųjų menų centras
Malūnų g. 8
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis