Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

„Abiejų Tautų Respublikos šlovė. Didikų apdarai Chwała Rzeczypospolitej. Wojewódzki Mundur Szlachecki“ Vilniaus rotušėje

2022-12-07, Trečiadienis @ 19:00 - 20:00

Gruodžio 7 d., trečiadienį, 19 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) atidaroma paroda „Abiejų Tautų Respublikos šlovė. Didikų apdarai Chwała Rzeczypospolitej. Wojewódzki Mundur Szlachecki“.

Šiuolaikinis Europos pilietis tapatinasi su Vakarų, šiandien dominuojančių tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje, tradicijomis ir kultūra. Šios parodos tikslas – parodyti primirštą platesnę Abiejų Tautų Respublikos (ATR) kultūrinio–istorinio paveldo perspektyvą. ATR išplėtė savo įtaką toli už vakarinių ir rytinių Europos sienų ir savo gyvavimo laikotarpiu absorbavo vertingiausius skirtingų tautų kultūrinio paveldo elementus.

Pristatomoje parodoje bus eksponuojama dvidešimt manekenų, aprengtų Abiejų Tautų Respublikos kostiumais, išstatytų polonezo šokio judesy. Kiekviena pora demonstruos skirtingo kirpimo kostiumus, kurių visuma pateiks išsamų vaizdą apie istorinės aprangos, susijusios su to laikmečio Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rūmais ir dvarais, turtingumą. Parodoje taip pat bus eksponuojami dvaro interjero elementai, gobelenai, Slucko diržai ir to laikmečio kardai.

Paroda veiks 2022/12/08 – 2023/01/28

Informacija

Data:
2022-12-07, Trečiadienis
Laikas:
19:00 - 20:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Vilniaus miesto rotušė
Didžioji g. 31
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis