Angelų pilname pasaulyje Trent Crawford ir Stanton Cornish-Ward

#14
2023    12    06

Trent Crawford ir Stanton Cornish-Ward, Angelų pilname pasaulyje (2022)

Vieno kanalo vaizdo įrašas, garsas, 11 minučių 11 sekundžių

Angelų pilname pasaulyje (2022) buvo sukurtas gavus Gertrude Contemporary skaitmeninių kūrinių finansavimą 2022 m. ir yra antrasis menininkų Trent Crawford ir Stanton Cornish-Ward dueto bendras filmas.

Besiremdamas tokiais filmais kaip „Hirosima, mano meile“ (1959) ir „Įniršis“ (1963), „Angelų pilname pasaulyje“ pristato mozaikinę tikėjimo viziją audringų technologinių bei istorinių pokyčių fone. Kai piligrimė parašiutininkė ruošiasi kryčiui į Žemę, ji apmąsto savo vietą istorijoje, nubrėždama paraleles tarp šiandieninio pasaulio ir dviejų žymių „dieviškojo“ dangiško įsikišimo įvykių – Saulės stebuklo Fatimoje (Portugalija) 1917 m. bei atominių ginklų panaudojimo Hirosimoje ir Nagasakyje 1945 m. Sumišusi dėl savo pačios atstumo nuo šių įvykių laiko ir kultūros prasme, parašiutininkė stoja akis į akį su savo modernumu, transliuodama eschatologinę pranašystę ir bandydama suvokti prasmę kitaip sunkiai pagrindžiamame pasaulyje.

Trent Crawford – Naarm Melburne gyvenantis menininkas ir filmų kūrėjas, kurio darbuose nagrinėjama vaizdais grįstų technologijų įtaka kolektyvinėms tiesos, tikėjimo ir veiklumo sampratoms. Jam 2024 m. buvo paskirta John Monash stipendija, o 2022 m. – Anne & Gordon Samstag tarptautinė vizualiųjų menų stipendija, leidusi jam dalyvauti Maumaus nepriklausomų studijų programoje Lisabonoje. Pastaraisiais metais jo kūryba eksponuota Nacionalinėje Viktorijos galerijoje, Naarm Melburne (2023); 4649, Tokijuje (2022 m.); Palazzo San Giuseppe, Polignano a Mare (2022); „ACE Open“, Tarntanya Adelaidėje (2021 m.); Hobiennale, nipaluna Hobart (2019); ir „Auto Studio“, Pekine (2018).

Stanton Cornish-Ward menininkė ir filmų kūrėja, gyvenanti Naarm Melburne. Jos kūryboje nagrinėjami atminties niuansai, skirtingų kartų patirtos traumos bei tobulėjančių technologijų poveikis žmogui. Ji yra viena iš „Hiball“ filmų gamybos įmonės kūrėjų, kuri specializuojasi judančių vaizdų kūrime skaitmeniniame pasaulyje. Jos sukurti filmai buvo įtraukti į kino festivalių programas Aotearoa (Naujoji Zelandija), Australijoje, Bulgarijoje, Kanadoje, Danijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Airijoje, Vokietijoje, Honkonge, Nyderlanduose, Rumunijoje, Ispanijoje, Meksikoje, JK, ir JAV.

2022 m. tarptautiniame Kelno kino festivalyje Cornish-Ward ir Crawford filmai LOCK (2021) ir Angelų pilname pasaulyje (2022) gavo apdovanojimą geriausio eksperimentinio filmo kategorijoje Kelno Tarpautiniame filmų festivalyje, Eksperimentinių tarptautinių filmų forume ir Los Andželo Video meno festivalyje.

Scenarijų rašė, filmavo ir montavo: Trent Crawford & Stanton Cornish-Ward

Parašiutininkė: Maura Rosqvist

Užkadrinis balsas: Willow

Kompozicija ir garso dizainas: Mitchell Mackintosh

Garso suvedimas: Mitchell Mackintosh

Masteringas: Pat Telfer

Speciali padėka:

Matthew Hill
Dreamfly, Lisboa
Skydive Portugal, Evora
Tim Riley Walsh
Hilary Thurlow

Iš anglų k. vertė Ugnė Andrijauskaitė