Susivieniję mūsų mintys

2020 m. gruodžio 29 d., Antradienis
Straipsnio autorius: Jennifer Teets

Šis numeris, sukurtas specialiai Artnews.lt, – tai pirmasis rinkinys tekstų, kuriuos parašė menininkai iš Matter in Flux (liet. Kintanti medžiaga, MiF) grupės – edukacinės ir žinių kūrimo ašies, prisišliejusios prie kuratorių tyrimų projekto The World in Which We Occur (liet. Pasaulis, kuriame esame, TWWWO). MiF yra neseniai iš TWWWO kilusi iniciatyva, skirta kritinei analizei, sociologiniams tyrinėjimams, diskusijoms ir kolektyviniam rašymui. Didžioji mūsų darbo dalis vyksta už internetinės uždangos: dauguma mūsų yra menininkai, kuratoriai, teoretikai ir sveikatos specialistai, dirbantys įvairių disciplinų sankirtoje bei susirenkantys kartu mąstyti ir vystyti idėjas. Mūsų keliami klausimai liečia politikos apipintą mokslą ekologijos politikoje ir administravime, kitimo ekonomijas, mokslo istoriją, materialinės kultūros studijas (material studies) ir lyčių studijas moksle. Savo skaitymuose ir sesijose dėmesį sutelkiame į metabolines transakcijas, plazmines fikcijas ir įvairaus masto paramokslinius metodus. Mūsų glaudžios grupės temperatūrą galima lengvai nustatyti iš šių puslapių, kaip ir įvairias balso bei stiliaus išraiškas.

Šią 2021-ųjų žiemą leidykla „Archive Books“ Berlyne išleis Electric Brine (liet. Elektrinis sūrymas), 160 puslapių tomą, kuriame – šešių moterų balsai iš TWWO/MiF. Ši knyga – sugalvota kaip tam tikra antologija ir sąvadas – tai kartu ir ilgų kūrybinės adaptacijos bei ekologinių tyrinėjimų rezultatas, ir siekis pateikti materialinės politikos viziją per šešių atskirų tekstų apie tėkmę ir skysčius prizmę. Literatūrinės ir mokslinės „fabuliacijos“, pateikiamos knygos puslapiuose, kalba apie sąjungą tarp išgyvento įkūnijimo, kalbos įkūnytumo ir gebėjimo išprovokuoti politinę vaizduotę rašymu ir stebėjimu.

Kartu šis menininkų parašytų tekstų rinkinys išryškina kalbą kaip nuolatinę grupės susidomėjimo giją, taip pat sutelkia dėmesį į menininko būklę ir metodą, vertimo veiksmą ir fantaziją. Dar prieš pandemiją mes susirinkome savo įprastoje susitikimų vietoje – internete – kad suaustume savo prezentacijas, mintis, idėjinius ekskursus struktūruotose sesijose ir išvystytume galimą siužetą hipotetinei fikcijai. Šiame leidinyje pateikiami keli tekstai iš to susitikimo, kartu su netolimoje praeityje parašytais manifestais bei nesutrumpintu interviu su Post Brothers apie grupės istoriją ir projekto chronologiją, temas, aptartas su MiF svečiais: gyvybės mokslų istorike Barbara Orland, eseiste Esther Leslie, teoretike ir kino kūrėja Elizabth K. Povinelli, sociologu Timu Ingoldu, rašytoja Elvia Wilk, geografu Kai Bosworthu ir poete Anne Boyer (netrukus).

Kviestinė redaktorė: Jennifer Teets

Tekstų ir kūrinių autoriai: Willy Smart, Heather Anne Halpert, Jasonas Hendrikas Hansma, Claire Pentecost, Ana María Gómez López, Ruth Höflich.

Ypatingai dėkojame Virginijai Janusevičiūtei, Post Brothers, autoriams ir MiF nariams.

Matter in Flux vebinaro akimirka 2020 metais

Iliustracija viršuje: Ruth Höflich, Visha Kanya ir Cassandra, iš Matter in Flux vebinarų prezentacijų, 2020.

Iš anglų kalbos vertė Justinas Šuliokas

Straipsnio autorius:
Jennifer Teets yra Paryžiuje gyvenanti amerikiečių kuratorė, rašytoja, tyrėja, taip pat kartais atliekanti performansus. Ji yra „Pasaulis, kuriame esame“ tyrimų grupės, nagrinėjančios meninio tyrimo, mokslo filosofijos ir ekologijos temas, kuratorė/vadovė. J. Teets yra knygos „Electric Brine“ (pasirodys 2021 m. žiemą) sudarytoja. Knygos leidėjai: Archive Books, Berlynas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *