Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

VGS diskusija „Tarp laiko ir vietos dvasios: kokie klausimai rūpi menui šiandien?“

2020-10-22, Ketvirtadienis @ 18:30

Spalio 22 d., ketvirtadienį, 18:30 val., 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia į diskusiją „Tarp laiko ir vietos dvasios: kokie klausimai rūpi menui šiandien?“. Diskusija vyks Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius)

Mūsų supratimas apie tai, kas yra šiuolaikinis menas, nuo XX a. pr. keitėsi tiek kartų, kad šio klausimo jau kurį laiką nebekeliame. Kur kas aktualesnis šiandien yra susirūpinimas, kaip menas padeda suvokti drastiškai besikeičiantį pasaulį ir kaip kinta pats kartu su juo. Diskusija nebandys atsakyti į klausimą, kas, kada ir kur yra šiuolaikinis menas. Veikiau kartu su Lietuvos meno lauko dalyviais, menininkais, kuratoriais, kritikais leisimės į daugiabalsį pokalbį apie tai, kas rūpi menui, kuriamam dabar. Kokius šiuolaikinio meno būvius ir būkles galime užčiuopti? Koks dabar kuriamo meno santykis su (meno) istorija ir dabartimi, pasauliu ir vieta, institucija ir žiūrove?

Dalyviai: Inesa Brašiškė (moderatorė; menotyrininkė), Adomas Narkevičius (kuratorius, menotyrininkas), Laima Kreivytė (kuratorė, menininkė, rašytoja), Laura Kaminskaitė (menininkė), Valentinas Klimašauskas (kuratorius, rašytojas).

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, diskusijos klausytojų skaičius bus ribojamas. Būtina registracija: https://forms.gle/1MBURtKGRYZtzAPF8

Diskusija bus transliuojama internetu Vilniaus galerijų savaitgalio Facebook paskyroje.

Vilniaus galerijų savaitgalio programa: https://vilniausgalerijusavaitgalis.lt/

Projektą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), bendradarbiaudama su VšĮ „Mene“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjai ir partneriai: „JCDecaux Lietuva“, Kazio Varnelio namai-muziejus, Vilniaus dailės akademija, Mo muziejus, Vilniaus Universiteto biblioteka. Informacinis rėmėjas: Artnews.lt

Informacija

Data:
2020-10-22, Ketvirtadienis
Laikas:
18:30
Renginys Categories:
,

Vieta

Kazio Varnelio namai-muziejus
Didžioji g. 26
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis