Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Pokalbis ir diskusija „Art Off The Air“ ŠMC skaitykloje

gegužės 14 @ 18:00

Antradienį, gegužės 14 d. 18 val. ŠMC skaitykloje vyks Kim Modig ir Marina Valle Noronha  pokalbis ir diskusija „Art Off The Air“ (AOTA).

Nerimas, baimė, atsipalaidavimas, neužtikrintumas, nepaslankumas, pykinimas: tai tik keletas emocijų ir procesų, kuriuos mes importuojame ir eksportuojame keliaudami savo kūnais dėl meno. Dažnai dar prieš atvykdami jau norime grįžti. Bet ar taip kada nors atvykstame? Ar kiekviena kelionė yra pažadas pokyčio, kuris niekada neįvyksta? Kodėl mes keliaujame vardan meno?

Taip, CO2 emisijos yra problema. Bet net jeigu galėtume savo anglies pėdsaką visiškai ištrinti, ar profesionalus kultūrinis keliavimas vis tiek turėtų prasmę? Kas nori pergyventi daugiau nei 200-us kūrinių meno mugėje ar muziejuje? Arba lankytis menininkų paskaitose kas savaitę ar netgi mėnesį? Su kuo tu iš tikrųjų nori leisti laiką – savo draugais ar kuratoriumi, atvykusiu į miestą apsilankyti menininkų studijose? Kokį kūną ir gyvenimą reikia turėti, norint išgyventi meno vartojimo žaidynes?

Mūsų AOTA paskaita ir ją sekanti ataskaita skirta ir kaupiantiems avialinijų lojalumo taškus, ir tiems, kurie situaciją stebi iš namų. Metas atsisakyti buvimo arba „čia“ arba „ne“. Mūsų neturėtų apibrėžti įvykiai kai kuriuose globaliuose meno taškuose, ir tai, ar juose dalyvavome. Mobilumas yra privilegija, priverstinai užkraunama visiems.

Ar pavargai? Mes pavargome. Kiekviena paroda atrodo per didelė, kiekviena kelionė – nebūtina, išskyrus tas, į kurias leidžiamasi dėl meilės. Norime susilaikyti, o ne apsidairyti. Norime tokio meno pasaulio, kurį galėtų atlaikyti bet koks kūnas. – Kim Modig ir Marina Valle Noronha

Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.
Projektą remia Suomijos kultūros fondas, organizuoja ŠMC ir Talino EKKM.

Vaizdas: AOTA, 2018.

To paties pavadinimo atskaita bus išleista ir paviešinta internete 2019 m. birželio pradžioje. Sekite AOTA tinklalapyje www.projectdump.info

Informacija

Data:
gegužės 14
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis