Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Menininkų dueto Annos Romanenko ir Björn Kühn paskaita apie vietos specifiką

kovo 2 @ 16:00

Kovo 2 d., pirmadienį, 16 val. Vilniaus dailės akademijoje vyks menininkų Annos Romanenko ir Björn Kühn paskaita, moderuojama Vytauto Michelkevičiaus.

Ką tik baigėsi jau ketvirtoji Annos Romanenko ir Björn Kühn rezidencija Nidos meno kolonijoje. Paskaitos metu menininkai grįš į dviejų mėnesių trukmės viešnagę Nidoje 2014-ųjų pavasarį, kuri, kaip paaiškėjo vėliau, padėjo iškristalizuoti ir katalizuoti kūrybą, ir apžvelgs savo pastarųjų metų praktiką. Jiedu pristatys įvairius projektus, pvz., „Liminal Dome“ ar menininkų vadovėlių leidyklą, ir pasidalins įžvalgomis, ką reiškia dirbti su vietos specifika ir objektiškumu bei kontekstualiai manevruoti.

„Mūsų kūryba yra apie santykius, kuriuos galima užmegzti su kitais: žmonėmis, daiktais ar aplinka. Mes statėme povandenines buveines, šaudymo diapazonus ir žvaigždžių stebėjimo choreografiją, skiepijome vaisius, skirtus distiliuoti spiritą ir pakelti tostą pasibaigus pasauliui, bei išplėtojome žmonių tapimo draugais pagal veido paraudimą techniką. Siekdami pakeisti fiksuotos simbolikos mašinų darbą, perkuriame objektus arba pasiūlome naujus įpročius jais naudotis. Taigi iššaukiame naujų santykių galimybę – taikomės į subjekyvumo sandarą, kadangi subjektą galima laikyti jo socialinių ryšių visuma. Rašome ir perrašome vadovėlius, protokoluojame konstrukcijas ir aliteracijas vildamiesi, jog ateityje jie gali praversti.“

Kovo 2 d. 16 val. Malūnų g. 3, VDA Doktorantūros skyrius (C1 pastatas), 102 aud.
Renginys vyks anglų kalba.

Organizatoriai: Nidos meno kolonija ir VDA doktorantūros skyrius
Renginį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
kovo 2
Laikas:
16:00
Renginys Categories:
,

Vieta

VDA doktorantūros skyrius
Malūnų g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis