Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Faktai ir fikcija apie Saturną: diskusija ir ekskursija

liepos 30 @ 19:00

Liepos 30 d. 19 val. galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) vyks diskusija ir ekskursija „Faktai ir fikcija apie Saturną“.

Saturnas – šeštoji Saulės sistemos planeta, apsupta iš uolų susiformavusių žiedų. Ji neabejotinai yra paslaptingiausia planeta, mitais apipinta jau nuo tada, kai žmogus ją atrado. Nenuostabu, kad Saturno jaunuolių grupės nariai šia planeta ypač susižavėjo ir dirbo ties ambicingu planu ją apgyvendinti. Tačiau bėgant laikui buvo išsiaiškinta, kad planetos paviršius tėra dujos. Nors toks atradimas galėjo būti grupės iširimo pradžia, mes, jų palikuonys, tęsiame šio neįsivaizduojamai milžiniško dangaus kūno tyrimus.

Lankytojai kviečiami prisijungti prie diskusijos, kurios metu bendromis pastangomis bus bandoma paneigti įprastas ir ne visai apibrėžtas nuostatas apie pagrindinį parodos objektą – Saturno planetą. Drauge su filosofu Viliumi Dranseika, astronome, dr. Renata Minkevičiūte ir parodos menininkais Katerina Sidorova, Andrej Polukord, Saule Noreikaite, Indre Liškauskaite, Julia Carolin Cothe, Debbie Young ir Sära Bjorg bus diskutuojama apie mokslą, kritiką ir fikciją. Lankytojai kviečiami įsitraukti į pokalbį ir įžvelgti kūrybiškumo bei vaizduotės svarbą mokslo atradimuose, taip pat aktyvizme. Be to, kviesime atkreipti dėmesį į utopijų ir mitų kūrimo vaidmenį permąstant nežmoniškas politines realijas.

2020.07.30 19 val., galerija „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius). Renginys vyks anglų kalba. Įėjimas laisvas, be registracijos.

Projekto organizatoriai: „SID YOUNG“, Saulė Noreikaitė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, VšĮ „Marginalia“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Stroom Den Haag ir Vilniaus miesto savivaldybė

Dizainas: Saulė Igarytė

Plačiau apie parodą „Saturno jaunuolių grupės archyvas“:

https://www.facebook.com/events/3330328216998990/

https://www.letmekoo.lt/en/naujienos/saturno-jaunuoliu-grupes-archyvo-pristatymas/

Informacija

Data:
liepos 30
Laikas:
19:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Atletika
Vitebsko g. 21, 23
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis