Paroda „(Ne)identifikuoti LTMKS archyvai“ Justino Vienožinskio dailės mokykloje

2017 m. gruodžio 12 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 22 d. Justino Vienožinskio dailės mokyklos patalpose atsidarė paroda „(Ne)identifikuoti LTMKS archyvai“, kuri skirta LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) dvidešimtmečiui paminėti.

LTMKS buvo kurta kaip pasipriešinimo ir išlikimo simbolis reakcionieriško konservatyvumo fone. Praėjus dvidešimčiai metų tarpdisciplininiam menui, ko gero, nebegresia išnykimas. Kita vertus, tarpdisciplininio meno sąvoka nebetenka anuometinio aštrumo ir pasipriešinimo prieskonio, devalvuojasi. Keičiasi tiek tarpdisciplininio meno, tiek ir pačios LTMKS samprata ir statusas. Todėl ir atitinkami projektai vis dažniau primena „tarpdiscipliniškumo kapinynus“ ‒ nebetenka išskirtinumo auros, tampa panašūs į visų kitų sąjungų proginius projektus. Todėl kiekvieną kartą iš naujo kyla klausimas ‒ kodėl reikia ir ar apskritai reikia tokių parodų?

Šis projektas yra nuotraukų, tekstų, skrajučių, cv, idėjų projektams, prašymų priimti į sąjungą, visokių cd, skaidrių ir t. t. archyvas. Tai archyvas, kurio nedidelė dalis pateko į (Ne)priklausomo tarpdisciplininio meno istorijų pirmąjį tomą, bet didžioji dalis liko neidentifikuota. Tai archyvas apimantis apytikriai 1997‒2013 metus ir ne visada tiesiogiai susijęs su LTMKS. Dalis šio archyvo buvo išeksponuota nedarant atrankos ir neformuojant rišlaus pasakojimo.

Tiek iki atidarymo, tiek ir parodos metu LTMKS nariai ar visi norintys pakomentuoti, patvirtinti ar sukritikuoti „tarpdiscipliniškumą“, gali papildyti parodą, įsiterpti į ją senais ar naujais kūriniais, nuotraukomis, dokumentais ir t. t.

Sukaupta parodos medžiaga pateks į (ne)identifikuotą parodos archyvą, kuris galbūt bus panaudotas LTMKS keturiasdešimtmečio parodoje.

Parodos kuratorius: Kęstutis Šapoka

Parodos lankymas darbo dienomis nuo 10 iki 21 val.
Šeštadieniais nuo 10 iki 16 val.

Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 18 d.

Organizatorius: LTMKS

Parodos (Ne)identifikuotas LTMKS archyvas ekspozicijos fragmentas, Justino Vienožinskio dailės mokykla, 2017

Parodos (Ne)identifikuotas LTMKS archyvas ekspozicijos fragmentas, Justino Vienožinskio dailės mokykla, 2017

Aistė Kisarauskaitė, Pomidorai, 2014. Videoinstaliacija

Alytaus DAMTP situgrafas ir LTMKS (ne)identifikuotas archyvas

Alytaus DAMTP situgrafas

Birutė Zokaitytė, Naudingi patarimai, 2005. Plienas, emalė, fotokeramika

Danas Aleksa, 122 kab., 2014

Romualdas Pačėsa, Darbo, eksponuoto 1995 Sorošo fondo parodoje kserokopija. Iš Algio Lankelio – Elvich asmeninio archyvo

Vida Sevrukienė, Ūsai. Apverstas paveikslas

Vytautas Dubauskas, Tapyba ant popieriaus I-II, 2017

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *