XLVI Vilniaus aukcionas – dviejų dalių

2017 m. vasario 6 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Vilius Užtupas_Lietuvos spaustuvėms 475_mažiausia knyga

XLVI Vilniaus aukcionas – dviejų dalių. Pirmoji skirta knygoms, leidiniams, kartografijai, istorinei grafikai ir kūriniams ant popieriaus. Šis knygų aukcionas vyks galerijoje Kunstkamera (Ligoninės g. 4, Vilnius) vasario 25 dieną 13 val. Aukciono rengėjai ekspoziciją galerijoje aplankyti kviečia vasario 21–24 dienomis nuo 10 iki 18 val. bei vasario 25 dieną nuo 10 iki 12 val. Antroji XLVI Vilniaus aukciono dalis vyks kovo 3 dieną taip pat galerijoje Kunstkamera, o jos metu bus pristatyti galerijos turimi paveikslai.

Knygų aukcionas tampa tradiciniu. Pernai jis vyko knygų mugės metu Litexpo parodų rūmuose. Renginys gausiai lankytas žurnalistų ir besidominčiųjų knygomis. Mugėje buvo pristatyta per 700 knygų, leidinių ir albumų. Daugiausiai dėmesio susilaukė Konstantino Sirvydo albumas, brangiausias aukciono leidinys (8000 Eur), kuris buvo parduotas aukciono metu.

Šiemet aukcionas priklauso knygų mugės rubrikai Renginiai už mugės ribų”, todėl keliasi iš Litexpo parodų rūmų į galeriją Kunstkamera (Ligoninės g. 4, Vilnius). Čia lankytojai galės apžiūrėti knygas, o dominančias įsigyti aukciono metu, šeštadienį (vasario 25 d.).

Aukcione bus pristatytas platus knygų ir leidinių spektras. Per 500 knygų ir leidinių suskirstyta į daugiau nei 30 grupių. Atskiros rubrikos skirtos Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpio knygoms, Tarpukario knygoms, Lietuvių išeivijos knygoms, Užsienio literatūrai, Vilnianai, Militariai, Meniniams albumams ir kitoms. Visgi labiausiai intriguojanti, matyt, bus Senųjų knygų iki 1800 m. rubrika. Čia bus galima atrasti XVI – XVIII a. kūrinius, pavyzdžiui, Christoph Hartknoch  Alt und neues Preussen“ (1684). Pastarosios knygos vertė siekia rekordinę sumą – 12000 Eur.  

Šis aukcionas aprėpia ne tik platų knygų istorijos laikotarpį, bet siūlo į knygą „pažvelgti kitaip“, tad tarp gausybės knygų lankytojai galės pamatyti  knygą 1997–2001 m. įtrauktą į Lietuvos rekordų knygą kaip mažiausią Lietuvoje išleistą leidinį. Taip pat Česlovo Lukensko knygas – skulptūrinius objektus iš medžio masyvo.

Be knygų aukcione pristatomi grafikos kūriniai, pavyzdžiui, dailininko Prano Gailiaus autorinė knyga – grafikos darbų rinkinys „La Mer“, istorinių įvykių vaizdai, žemėlapiai, fotografijos, plakatai, dokumentai.

Visgi knygų aukcionu siekiama skatinti domėjimąsi knygomis, jų kolekcionavimą, o tai nebūtinai turi būti prabangos privilegija. Skaityti knygas gera, o padėti atrasti seniai ieškotą kūrinį yra be galo smagu. Tokiais principais besivadovaudami aukciono rengėjai sudarinėdami aukciono rinkinį įtraukė daugybę knygų, kurių kaina tesiekia 5 Eur. Tad knygų aukcionas – tai proga pamatyti didelę retų antikvarinių knygų kolekciją, o kartu ir galimybė atrasti ir papildyti savo biblioteką ilgai ieškota knyga. Šiemet aukcione pristatoma per 500 leidinių, todėl rengėjai tiki, kad kiekvienas lankytojas galės atrasti jam aktualią knygą.

Visa informacija apie Knygų aukcioną bus skelbiama internetinėje svetainėje http://menorinka.lt/page/active_auction . Taip pat aukcionui išleistas katalogas, kurį galima įsigyti galerijoje Kunstkamera (Ligoninės g. 4, Vilnius). Papildoma informacija apie antrąją XLVI Vilniaus aukciono dalį, skirtą galerijos Kunstkamera kūriniams, bus paskelbta artimiausiu metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *