Vytenio Tolučio paroda„Tarpinė stotelė II“ Šv. Jono gatvės galerijoje

2017 m. kovo 14 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Plakatas-web

Kovo 15 d. 18 val. Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaroma Vytenio Tolučio paroda „Tarpinė stotelė II“.

Parodoje eksponuojami naujausi darbai, atlikti 2016 – 2017 metais, tiesioginio paviršiaus atspaudo technika. Ši paroda, tai meninio projekto „Tarpinė stotelė“ tęsinys. Projekte siekiama atgaivinti žmonių istorijas, pasitelkiant likusius kasdienybės artefaktus. Tai savotiškas paveldo išsaugojimas, kartu jį perkuriant bei kuriant istorijos tęsinį. Projekto metu buvo renkami žmonių gyvenseną atspindintys reikmenys, galintys tapti atminties ir paveldėjimo ženklais. Pagrindinis atrankos kriterijus: nebenaudojami daiktai, turintys buvusių naudotojų prisilietimo žymes. Dažniausiai buvo pasirenkami mediniai daiktai, kurie ir yra sąlyginai laikiniausi. Projekto tęsinyje tiesioginio paviršiaus atspaudai buvo imami nuo medinių lentų, kurios savo laiku buvo ruošiamos galbūt baldų ar įrankių gamybai, tačiau taip ir liko nepanaudotos. Dabar atrodo jos tinkamos tik sukūrenimui. Tačiau geriau įsižiūrėjus jose įsirėžusi praeities kasdienybė, laiko ženklai ir žmogaus prisilietimas. Tiesioginis paviršiaus atspaudas leidžia nuimti ir įamžinti šiuos prisilietimus tokiu būdu išsaugant, įprasminant praeitį, kartu prie jos neprisirišant (lentos buvo sukūrentos).

Parodoje eksponuojami atspaudai tai skaidulos, fragmentai, abstrakcijos. Iš jų kiekvienas žiūrovas gali susidėlioti atpažįstamus vaizdinius, realybės objektus. O gal tiesiog pasigrožėti atspaudų tekstūra ir netikėtais raštais. Kviečiu neskubėti perbėgti ekspozicijos, o trumpam stabtelėti refleksijai, įsižiūrėti. Tai dar viena tarpinė stotelė tarp buvo ir yra; tarp buvo ir bus.

Paroda veiks iki balandžio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *