Tatjanos Semanės paroda „Ant arkliuko“ galerijoje „Meno niša“

2017 m. rugsėjo 6 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Galerija „Meno niša“ pradeda jubiliejinį, 15-ąjį sezoną ir nuo rugsėjo 8 d. lankytojus kviečia į Latvijos menininkės Tatjanos Semanės parodą „Ant arkliuko“. Tai jau antroji personalinė menininkės paroda šioje Vilniaus galerijoje – praėjusiais metais T.Semanė pristatė koliažų ekspoziciją „Catchy/Įsimintinas (-a)“, šį kartą kūrėja kviečia susipažinti su naujausiais tapybos darbais.

T.Semanės kūriniai, tai jos patirtys kupinos gilaus simbolinio turinio. Menininkės kūrybos ašimis dažnai tampa kasdieninio gyvenimo atspindžiai ir meilė. Parodos kuratorė, menotyrininkė, Sonata Baliuckaitė teigia, kad T.Semanės kūryboje svarbi spalvos ir simbolių kalba.

„Naivia, iliustratyvia tapymo maniera menininkė kalba apie būsenas: psichologines ir fizines. Jos tapyba jautri ir intelektuali, joje gausu citatų iš meno, filosofijos istorijos. Tuo pačiu T.Semanės paveikslai yra tarsi atviras ir asmeniškas dailininkės dienoraštis. Ryškių, grynų spalvų, impulsyvių potėpių kalba yra ta forma, kuri per simbolius, leidžia perskaityti, kokiais išgyvenimais, būsenomis, spalvomis vyksta gyvenimas, kasdienybė, kurio variklis – meilė. Meilė žmogui, gyvenimui, pasauliui, situacijai,“ apie T.Semanės parodą „Ant arkliuko“ pasakoja S.Baliuckaitė.

Pasak menininkės, labai dažnai atrodo, kad gyvenimas panašus į jojimą ant medinio supamojo arkliuko. „Vis dėlto norisi, kad arklys būtų tikras ir dar baltas – nugalėtojo žirgas! Kaukšint pasagoms šuoliuok tik į priekį. Tačiau tikrovėje gyvenimas yra greičiau jojimas ant medinio supamojo arkliuko: aukštyn žemyn (arba gyvenimo šviesios ir tamsios akimirkos), pirmyn atgal, kasdien darant tą patį. Jojant ant medinio supamojo arkliuko labai sunku išsiveržti į priekį, tačiau jeigu tai pavyksta ir pasiekiama apčiuopiamų pasiekimų gyvenime – tai tu tikras didvyris“, – teigia menininkė T.Semanė. Naujausių menininkės tapybos darbų paroda „Ant arkliuko“ – tai pamąstymai apie kelionę per gyvenimą, kurią vainikuoja sėkmė, jeigu jos palydovas – meilė.

Savo kūrybinę karjerą T. Semane pradėjo 1998 m., šiuo metu ji yra aktyvi Latvijos dailininkų sąjungos narė. Personalines parodas yra surengusi ir grupinėse parodose dalyvavusi – Latvijoje, Suomijoje, Kinijoje, JAV, Lenkijoje. T. Semanes darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Austrijoje, Belgijoje, Baltarusijoje, Kinijoje, Kipre, Suomijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Meksike, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovakijoje, JAV, Švedijoje.

T.Semanės paroda „Ant arkliuko“ veiks nuo rugsėjo 8 d. iki rugsėjo 25 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *