Projektas „VILNIAUS KONTEKSTAI“ pasklis po sostinės gatves

2017 m. liepos 16 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo 2017 m. liepos 17 dienos tris savaites (iki rugpjūčio 6-osios) Vilnius prisipildys autorinių tekstų ant Clear Channel tripusių lauko reklamos stendų. 17 autorių projektui Vilniaus kontekstai sukūrė kitur nepublikuotų esė, linkėjimų, eilėraščių, haiku ar sentencijų.    

 Vilnius buvo, yra ir bus neišsenkantis inspiracijos šaltinis, tapo ir taps ne vienos istorijos pagrindu, priežastimi ar dalimi. Kiekvieno mūsų santykis su šiuo miestu, patirtys jame skiriasi, kiekvienas „prakalbiname“ jį savaip. Projekte „Vilniaus kontekstai“ įvairias miesto vietas „kalbina“ su rašymu vienaip ar kitaip susiję autoriai: Rolandas Rastauskas, Mindaugas Nastaravičius, Valentinas Klimašauskas, Gabija Grušaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė–Diena, Dangiras Bugas, Lukas Šidlauskas, Žygimantas Kudirka, Stefanija Jokštytė, Kintami būviai (Tautė Bernotaitė), Remigijus Praspaliauskas, 209, Viktorija Ivanova, Dovilė Bagdonaitė, Viktorija Mačkinytė, Direktorius. Visi jie siūlo patirti ir ištirti miestą, realią vietą, jos charakterį. Dažnai tai – net ne geografinės, o laiko koordinatės, daugiakalbis ir daugiatautis miesto kontekstas, įvairūs rakursai ir asimiliacijos – tiek socialine, tiek kalbotyros prasme.

Projekto „Vilniaus kontekstai“ dalyvių kūriniai pasklido po įvairias miesto viešąsias erdves (lankomas 24/7, 3 savaites). Praplečiant kontekstą, galima prisiminti 2001 m. vykusį projektą „Šiuolaikinio meno paroda reklaminiuose stenduose Vilniuje ir Kaune“, rengtą Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (bendradarbiaujant su Clear Channel). Prieš šešiolika metų projektą inspiravo minėtam laikmečiui būdingas ribų tarp reklamos ir nekomercinės dailės nykimas.

„Vilniaus kontekstų“ projektu siekiama nutolti nuo stendo paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, eseistinės, nostalgiškos – nešėją. Juodo teksto baltame fone (išskyrus V. Klimašausko ir R. Praspaliausko tekstus) raiška – būdas išsivaduoti iš vizualinio triukšmo, supančio mus šiandien.

Projekto kuratorės – Aušra Trakšelytė, Stefanija Jokštytė.

Tekstų vertėjai: Rimas Užgiris, Aleksandra Fomina, Justinas Šuliokas, Kipras Šumskas, Artūras Voitenko.

Dizainerė – Eglė Marija Ažubalytė

Fotografas – Vytautas Narkevičius

Projekto partneris – Clear Channel Lietuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *