Projektas „Antiidealas“ galerijoje „Artifex“

2017 m. liepos 10 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 12d. 18 val. galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) vyks projekto „Antiidealas“ pristatymas. Jaunosios kartos kūrėjai pristatys išskirtinę drabužių kolekciją, kurioje bandomas vizualiai atskleisti dizainerio ir jo modelio tarpusavio ryšys. Šis projektas jau pristatytas aštuoniuose Lietuvos miestuose, yra apdovanotas specialiu prizu šiuolaikinio meno ir mados festivalyje VIRUS 2016, dalyvavo „Dizaino savaitėje 2017“. Galerijoje „Artifex“ iki liepos 29d. bus galima pamatyti šio projekto dokumentaciją (fotografijas ir filmą).

Projektas „Antiidealas“ prasidėjo 2015 metų rugpjūčio mėnesį Vilniaus „Markučių dienos veiklos centre“. Projekto metu drabužių dizainerės, menininkės Vidmina Stasiulytė, Modesta Kremerytė KREMER, Rūta Lendraitytė UTALLA, Aleksandra Glušinaitė, Elzė Sakalinskaitė ir Milita Balčaitytė (dizaino ir meno studija INDIGO TEXTILE) lankėsi centre bei bendravo su jo klientais – proto negalią turinčiais žmonėmis. Užsimezgusi draugystė bei įgyta unikali patirtis įkvėpė menininkes sukurti vienetinius originalius rūbus, skirtus jų modeliams ir atspindinčius juos kaip asmenybes. Parodoje bus pristatytos Raimondos Vyšnios fotografijos, kuriose užfiksuoti kolekciją pristatantys, patys ją įkvėpę modeliai: Ramūnas Nausėdas, Indraja Kalnikaitė, Petras Liutkevičius, Aliona Zborovskaja,  Marius Mikoliūnas, Oksana Tulko, Giedrius Supranavičius ir Jolanta Dobralovič. Taip pat sukurtas dokumentinis filmas, atskleidžiantis kolekcijos kūrimo procesus ir dizainerių bei modelių bendravimą.

„Neįgaliojo esame įpratę „nepastebėti“ arba žiūrėti į jį su gailesčiu, baime, o kartais – ir su pasibjaurėjimu. Tai, deja, per ilgus metus susiformavęs požiūris į „kitokius“ žmones – ir šis požiūris trukdo iš tiesų pažinti ir suvokti, kad kitoniškumas – labai sąlyginis, kad jis egzistuoja tik mūsų galvose, mūsų požiūryje. „Antiidealas“ suteikia progą pamatyti modelį su negalia menininkių akimis, lyg per tarpininką, vertėją, interpretatorių. Menininko ir modelio kontaktas, jo forma, spalva, intensyvumas, jų besikeičiantys vaidmenys „Antiideale“ tapo tiesiogine inspiracija meno kūriniams. Tai ne tik socialinius klausimus liečiantis projektas. Pirmiausiai „Antiidealas“ tai judantis meno kūrinys, alternatyvus, spalvingas pasaulis, atvirai ir su džiaugsmu pasakojantis apie žmogų tokį, koks jis yra,“ – sako projekto sumanytoja ir kuratorė menininkė Irma Bogdanovičiūtė.

Daugiau informacijos apie projektą – socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/antiidealas/

Taip pat internete: http://www.madeinvilnius.com/lt/gyvenimas/dizaino-meno-projektas-antiidealas-madinga-ir-laisva-netobulybe/i/

http://stilius.lrytas.lt/karamele/fotografiju-modeliais-tapo-proto-negalia-turintys-lietuviai.htm

http://www.alfa.lt/straipsnis/50106248/siuolaikinio-meno-festivalyje-isskirtine-mados-kolekcija?ref=astromanija-web

Iliustracijoje: Raimondos Vyšnios nuotrauka. Studijos INDIGO modeliai Petras ir Ramūnas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *