.
2014    11    27

Indrės Šerpytytės-Roberts darbai „TATE Modern“ muziejaus parodoje „Konfliktas, laikas, fotografija“

artnews.lt

small_Serpytyte-5346

Lapkričio 26 dieną „TATE Modern“ muziejaus ekspozicijų salėse atidaryta paroda „Konfliktas, laikas, fotografija“  („Conflict, Time, Photography“), kurioje šalia žinomų fotografų bus pristatyta ir menininkės Indrės Šerpytytės-Roberts darbai. Pasak kuratoriaus Simono Bakerio, paroda pristato kitokį požiūrį į 150 metų konfliktų fotografiją: pagrindinis dėmesys sutelkiamas ne  mūšiams, bet jų padariniams praėjus mėnesiams ar metams po įvykio.

Indrė Šerpytytė pristato seriją „Buvę NKVD–NKGB–MVD–MGB pastatai“. Tai realiai Lietuvoje egzistavusių slaptųjų tarnybų skulptūriniai objektai. Pasak Indrės, namai mums asocijuojasi su saugumu, tačiau šie pastatai buvo paversti kalėjimais ir kankinimų vietomis. „O miškai tapo slapstymosi vieta, tuo pačiu namais ir laisve, bet vėliau ir mirtimi, – teigia menininkė. – Mano darbuose pastatai ir miškai yra pilni prarasties. Namai tampa negyvais, visiškai sandariais, viduje saugančiais atmintį pastatais.“

Indrė Šerpytytė gimė 1983 m. Palangoje. 2006 m. Braitono (Brighton) universitete įgijo fotografijos bakalauro laipsnį, 2009 m. fotografijos magistro laipsnį Karališkajame menų koledže Londone (RCA), šiuo metu yra šio koledžo doktorantė. Indrės darbai pristatomi viešose ir privačiose kolekcijose: Viktorijos ir Alberto muziejuje, Nacionaliniame medijų muziejuje, Davido Robertso meno fonde. Menininkė yra daugelio apdovanojimų laimėtoja: (Magenta fondo apdovanojimas, Kanada (2010), Nacionalinio medijų muziejaus stipendija, Anglija (2009), Jerwoos‘o fotografijos prizas ir kiti). 2011 m. su serija „1944–1991“ Indrė Šerpytytė nominuota Metų atradimo apdovanojimui „Recontres d‘Arles“ fotografijos festivalyje.

Paroda veiks iki 2015 m. kovo 15 d. Daugiau informacijos: http://www.tate.org.uk/whats-on/tate-modern/exhibition/conflict-time-photography

Informaciją parengė Rita Valiukonytė.