Diskusija „Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje 2017“ NDG

2017 m. vasario 17 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Vyte_Shaltmira

Vasario 17 d. 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks diskusija „Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje 2017“.

1918 m. vasario 17 d. – ypatinga Lietuvos istorijoje. Nepriklausomybę vos prieš dieną paskelbusioje valstybėje įvyko pirmasis protestas, reikalavęs įtraukti moteris į šalies valstybingumą atkūrusios Lietuvos tarybos sudėtį. Nors reikalavimas nebuvo patenkintas, tačiau atsikurianti Lietuva buvo priversta taisyti klaidas ir jau 1918 m. lapkritį Laikinojoje Konstitucijoje moterims suteikta rinkimų teisė. Taip aktyvių moterų dėka Lietuva atsidūrė tarp šalių, anksčiausiai sulyginusi vyrų ir moterų balsavimo teises.

Tačiau vasario 17-oji kartu mus moko, kad balsavimo teisių suteikimu lyčių lygybės įtvirtinimas nesibaigia: tenka pripažinti, kad į feministines idėjas per mažai atsižvelgta kuriant tarpukario ir naująją Lietuvos valstybę. Tad skelbdamos vasario 17-ąją Nacionaline emancipacijos diena, manome, kad lyčių lygybė turi tapti svarbia visuomeninių diskusijų dalimi ir demokratijos pagrindu.

Šiai dienai paminėti visi kviečiami į diskusiją „Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje: pokytis įmanomas“, kurioje kalbėtojos ir kalbėtojai, pasiremdamos/i feministinėms ir emancipacinėmis idėjomis, aptars klausimus, aktualius dabarties valstybingumui, ir svarstys, ką daryti, kad pokytis taptų įmanomas.

Iliustracijoje: Vytė, Shaltmira iliustracija.

Komentarai

  1. Arvydas Každailis

    Nekomentuosiu pačios emancipacijos. Bet vėl publikuoti jau kartą valstybės herbą išniekinusį kičą yra amoralu. Tai įžeidžia mane kaip pilietį, o tai viešoje erdvėje draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *